Zahrát si proti staré gardě Realu Madrid by byl sen, říká zakladatel Real Topu Praha

24. listopad 2021

Hostem Pavla Nečase ve sportovní talkshow Na place je zakladatel fotbalového klubu osobností a sportovců Real Top Praha Alexandr Smita. Jakým způsobem přitáhl do klubu slavné osobnosti? Kolik peněz už za dobu svého působení klub vybral? A proč se jmenuje Real Top Praha? Poslechněte si celý rozhovor!

Real Top Praha dostal cenu UEFA, která byla finančně oceněna. Můžeš nám k tomu něco říct?

Je to ocenění od UEFA Foundation a vyhráli jsme charitativní projekt roku v roce 2019. K tomu se váže odměna 50 tisíc eur na náš rozvoj. Bohužel ty peníze nemůžeme nikomu předat. Je to celkem dost peněz, takže jsme zvažovali, jak je utratit, aby to mělo smysl. Oprášili jsme tedy myšlenku, že bychom chtěli do zahraničí. Tohle nám umožní první venkovní výkop. Tak známí tam nejsme, ale chceme si to vyzkoušet. Už máme první termín a díky této ceně si můžu dovolit koupit letenky, ubytování a kdyby se nevybralo tolik peněz, tak to pokryju. 

Čtěte také

Mně se ta představa strašně líbí. Real Top Praha bude hrát proti staré gardě slavného klubu. Můžeš posluchačům říct, jaký klub to bude?

Už máme i termín. První zápas bude v Anglii v Sheffieldu. Domlouvá nám to Dan Pudil, který tam po kariéře zůstala a žije tam. Už se to rýsuje. Máme to i namyšlené, přiletíme v pátek, máme domluvenou večeři s fanoušky, proběhne dražba a diskuze. V sobotu jsme pozvaní na jejich zápas a v neděli jim ukážeme, jak se to má hrát.

Hrajeme proti jejich staré gardě, která je složená podobně jako my. Mají tam nějaké hokejisty i herce a já se hrozně těším. Zároveň se ale i hrozně bojím, protože to máme v plánu dva roky a vždy nás zaskočila pandemie.

Kluci stárnou. Máme domluveného Honzu Kollera, Patrika Bergera, Máru Heinze, Ujfyho, Pavelce. Za rok jim bude 50, tak se modlím, abychom to odstartovali a pokud se to povede, tak chceme dál. Mým snem je Real Madrid. Chtěl bych udělat tour po místech, kde hráli naši kluci – Německo, Itálie, Rakousko, Turecko. Pokud se Anglie podaří, tak to není nereálné.

Určitě existují podobné týmy po Evropě. Nestálo by za to, se nějak propojit? 

Ty týmy ale nejsou charitativní. To je ten problém. Zjišťovali jsme to. Ve Francii byl kdysi tým, ve kterém hráli srdcaři, chytal jim Belmondo, ale dnes jsou výběry, ve kterých mají kluci honorář. My to máme stejně nastavené i směrem ven. Cena od UEFA nám pomůže a možná si uděláme jméno i směrem ven. To by byl můj další sen, že by nás UEFA podporovala. 

Co se nepovedlo v rámci F-evoluce? A proč není Vladimír Šmicer místopředsedou FAČR? Poslechněte si celý rozhovor!

Talkshow Na place každou středu na Radiožurnálu Sport
autoři: Pavel Nečas , vla

Související