Vladimír Martinec: S výstavbou nové multifunkční haly v Pardubicích plně souhlasím

Příprava na novou extraligovou sezonu vrcholí a v putování po tuzemských hokejových stadionech se moderátor František Kuna a hokejový expert Martin Procházka tentokrát zaměřují na Pardubice. Navíc do pořadu Čistá hra přijal pozvání i legendární útočník Vladimír Martinec, který je úzce spjat s východočeskou metropolí. V hokejové diskuzi vzpomíná na vyprodaný stadion, ale také hodnotí výkony nadějného Matěje Blümela. Poslechněte si celou Čistou hru z pardubické Enteria areny.

Pane Martinče, kolik na vás chodilo lidí, když jste hráli na místním stadionu ligu?

Když jsem začínal, tak kapacita stadionu tady byla něco málo přes dvanáct tisíc a i díky tomu, že jsme hráli hezký, ofenzivní hokej a drželi se na špici, tak na nás těch dvanáct tisíc lidí pravidelně chodilo. Bylo tady podstatně víc míst ke stání než je nyní. Kapacita se tak šplhala nakonec někam až k třinácti tisícům a bylo tady skoro pořád vyprodáno. Je pravda, že lístek tehdy stál deset nebo jedenáct korun, kdy se deset korun platilo za lístek a koruna byla příplatek na mládež.  

Cestou na stadion jsme potkali Matěje Blümela, kterého čeká výprava do Spojených států. Co říkáte jeho výkonům na květnovém šampionátu a jeho cestě mezi elitu do Ameriky? 

Jsem z něj nadšený, protože co on dokázal za poslední rok, to je neuvěřitelné. Na mistrovství světa patřil k nejlepším hráčům a ty první čtyři zápasy v elitní lajně ho hodně namotivovaly. On dokáže svoje malé nedostatky nahradit bruslením, protože umí hráče objet a ujet jim. Nebojí se jít do zakončení a věřím, že pokud k sobě dostane slušné spoluhráče, tak se dostane hodně vysoko. 

Čtěte také

Sestava Pardubic před nadcházející sezonou minimálně na papíře vypadá hodně nabitá. Co očekáváte letos od pardubického A-týmu?

Od roku 2012 to tady jelo spíše dolů než nahoru. Až poslední dva, tři roky se tam něco občas povedlo a už by to mělo být podstatně lepší. Vedení dalo dohromady opravdu silný mančaft. Když se podíváme na ty jména, tak přišli hráči, kteří v Pardubicích už něco zažili a odehráli. Tým by měl podle mě hrát v první čtyřce po celou sezonu a pak se uvidí, co přinese play off.  

Jsou zde hráči, kteří už mají s Pardubicemi určitý vztah, ale zároveň přišel trenér z úplně jiného prostředí. Může to fungovat?

Jasně, že to musí fungovat. Trenéra Rulíka znám od roku 2000, kdy dělal asistenta trenéra u hokejové dvacítky, která přivezla titul mistra světa ze Švédska. Působil jsem tehdy na svazu a jezdil se dívat, jak vedl tréninky. Měl to vždy skvěle připravené a ve velkém hokeji se tak pohybuje už přes dvacet let. Zkušenosti i jméno má a ví, jak vycházet s hráči. Věřím, že i to pomůže tomu, o čem se tady všude mluví.  

Pan majitel Petr Dědek má vizi, že v Pardubicích vyroste nová multifunkční hala. Potřebuje pardubický hokej ještě jednu halu?

Myslím si, že vybudování nové haly je dobrý nápad. Bylo by to kousek od letiště, tedy krásná dostupnost. Podle prezentace pana Dědka je to aréna, která by plnila více funkcí. Šlo by i o jakousi atrakci pro turisty a byl bych rád, kdyby se to podařilo vybudovat.

Jak Vladimír Martinec vzpomíná na jeho mládežnické roky v dresu Pardubic? Co říká na nový koncept rezervního týmu Dynama? Líbil se mu výkon české hokejové dvacítky na právě skončeném mistrovství světa v Kanadě? Jak vidí šance Pardubic před nadcházející sezonou hokejový expert Martin Procházka? Poslechněte si celou Čistou hru.

Čistá hra Martina Procházky každé úterý na Radiožurnálu Sport
Spustit audio

Související