Na návštěvě u ševců na zlínské Letné – na stadionu, ve kterém bydlí správce

10. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Správce zlínské Letné p. Podmela

Martin Minha v podcastové sérii Stadiony navštívil zlínský stadion, kde se s místním správcem podíval do šaten, prohlédl si tribuny a objevil místní raritu – takzvanou hru šprtec. Fotbalová legenda Zdeněk Grygera poodhalil fungování klubu a místní zástupce ultras Martinovi vyprávěl, jak je šest bodů s konkurenčním Slováckem základem úspěšné sezóny.

Pokud nějaký stadion můžeme označit za místo s rodinou atmosférou, pak to bude rozhodně zlínská Letná. Paradoxně to není způsobeno malou kapacitou stadionu. Ta čítá pouze necelých šest tisíc diváků, ale obdobně malé fotbalové stánky najdeme i jinde v naší lize. Domácí atmosféru vytváří něco jiného. Je to personál a tým, který se o dění v klubu stará, v kombinaci se skromností zázemí a charakterem tribun.  

Zlínská Letná nebyla domovem ševců odjakživa. Svůj souboj musela svést s původním stadionem U elektrárny, který nechal postavit Baťa. V roce 1953, kdy byla slavnostně Letná otevřena, vypadala úplně jinak a v současné době na ní na místě nenajdete de facto žádnou vzpomínku.

Multimediální prohlídku zlínské Letné si můžete užít zde.

Mohl bych vidět váš byt?

Správce stadionu Letná má byt přímo v prostorách hlavní tribuny. Martinovi Minhovi ho ukázal. Pana Podmelu nejvíce mrzí, že nemá okna směrovaná na hřiště, ale jinak je se služebním bytem spokojený.

„Je to služební byt. Platím si ho já, ale za rozumné peníze,“ popisuje správe klubu. „Vítám to a bydlí se mi tady dobře. Kam bych chodil jinam? V podstatě jsem pořád v práci a pořád doma.“

Zdeněk Grygera je odchovancem zlínských ševců a hrál za velkokluby jako je Ajax Amsterdam nebo Juventus Turín. V rozhovoru poodhalil jaká je jeho manažerská role ve Zlíně, kam se po ukončení kariéry vrátil. Dle jeho názoru je odkaz zakladatele klubu Bati čitelný ve fungování klubu ještě dnes.

Podcastová série Stadiony s Martinem Minhou

Podcast Stadiony s Martinem Minhou

Podcastová série Stadiony s Martinem Minhou přináší unikátní příběhy fotbalových stadionů. Šestnáct dílů nabízí posluchačům prohlídky stadionů včetně míst, kam se běžný fanoušek nedostane. Rozhovory s legendou připomínají ty největší zážitky spojené s klubem a stadionem. Fanoušci v emotivních rozhovorech pak přináší svůj pohled, proč fotbalový stánek jejich klubu je tím nejlepším místem na zemi. Vše je doplněno o zajímavosti z historie a nechybí ani krátký osobní pohled na stadiony od moderátorů O2 TV Sport.

Podcastvou sérii a multiemdiání prohlídky najdete na sport.rozhlas.cz/stadiony

Spustit audio

Související