Šipkař Karel Sedláček: Přezdívka „Zlý Kája“ mě trošku předběhla a musím výkony do ní ještě dorůst

18. květen 2022

Hostem středeční talkshow Na place s Davidem Novotným je profesionální šipkař Karel Sedláček, kterému se vžila přezdívka "Zlý Kája". V roce 2020 se stal historicky prvním českým hráčem, který získal statut profesionála. Jak k označení, které má sám v oblibě, přišel? Jaké byly jeho začátky se šipkami? Která nástupová muzika před soutěží ho dostane do varu? Poslechněte si rozhovor s elitním šipkařem, který rád vyhledává společnost a utkáními se baví!

Karle, u tebe se vžila přezdívka "Zlý Kája". Přijal jsi to v dobrém?

Krásně jsem se s tím ztotožnil. Začali to používat i lidi kolem mě, zpočátku třeba i posměšně, ale myslím si, že do té přezdívky stále ještě dorůstám. Musím předvádět stále lepší výkony, abych byl na soupeře opravdu zlý. 

Čtěte také

Jaké máš rituály před utkáním?

Nesmím zapomenout své šipky, penálek na šipky, nárameček, ručník mít na svém místě a dokonce na záchodě chodím i na stále stejný pisoár. Snažím se vždy chodit hodně na pravou stranu.

Jaké cíle máš ve světě šipek do budoucna?

Hráčů, kteří se pohybují na světovém okruhu, je každý rok pouze 128. Například v prvním roce s profesionální licenci jsem se dostal na mistrovství světa, a v roce 2021 vypadl v prvním kole. Takže určitě chci znovu zabojovat o účast na šampionátu a snažit se tam uspět.

Talkshow Na place každou středu na Radiožurnálu Sport
autoři: David Novotný , rej

Související