Na kolonádě mě všichni znali a křičeli, to mi pomohlo, chválí závod ve Varech triatlonista Volár

15. září 2022
Na férovku s V. Hradilkem

Tématem pořadu Na férovku bylo tentokrát povídání o triatlonu. Minulý víkend se v Karlových Varech konal Světový pohár v triatlonu a nejlepší český výsledek zaznamenal český triatlonista a reprezentant Jan Volár. Právě jeho si pozval do studia moderátor Vavřinec Hradilek, aby si s ním povídal o tom, proč je závod ve Varech oblíbený jak u závodníků, tak diváků, a také o tom, jak se na závody připravuje.

Loni jsi byl patnáctý, což byl pro tebe nejlepší výsledek kariéry, letos jsi byl čtyřiadvacátý. Jaké jsou pocity čerstvě po závodu?

Čtěte také

Chybělo mi relativně málo, abych na tom byl líp, protože jsem vyplaval na hranici toho, abych se dostal do první skupiny, která si udělala náskok. A já byl asi poslední, kdo nestihl do skupiny dojet. Kdybych tam býval byl, chyběli mi tři, čtyři vteřinky, tak by závod mohl vypadat úplně jinak. Takže výkonnostně jsem docela spokojený, výsledkově to mohlo být lepší.

Jaká obecně je tvoje příprava na tenhle závod?

Všechno jsem se snažil směřovat k tomuhle závodu, byl jsem šest týdnů na vysokohorském soustředění, o to víc mě mrzí, že mi to o kousek nevyšlo, abych bojoval o lepší umístění.

Jaké jsou závody v Karlových Varech? Četl jsem chválu od světových závodníků. Jaká jsou specifika? A proč je tak dobře závod hodnocený?

Myslím si, že to je jeden z nejtěžších závodů, je to zejména pro to, že během cyklistiky jsou tam dva prudký kopce s tím, že jeden má až 21 procent stoupání. Takže všichni, kteří umějí jezdit na kole, tak tam se ukáže, kdo na to má. Jinak jsou na to ohlasy spíš pozitivní, trať je v centru města, bývá tam spousta diváků. I pro nás závodníky je to lepší, než když se závodí někde mimo město.

Jaké to je běžet na kolonádě?

Je to příjemný, hlavně na domácí půdě, když mě všichni znali a křičeli na mě jménem, to mi hodně pomohlo během závodu. Myslím si, že fanoušků tam bylo dost i obecně na triatlonové závody, takže i zahraniční závodníci si atmosféru chválili.

Jaké závody v následujících týdnech čekají triatlonistu Jana Volára? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Vavřinec Hradilek , prh

Související