Basketbalista Pavel Pumprla: Kariéru profesionálního sportovce by měly utvářet i mimosportovní aktivity
Hostem sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové je téměř dvoumetrový basketbalista Pavel Pumprla. Borec, který momentálně obléká dres pražské Slavie, byl kapitánem české reprezentace při úspěšném tažení na světovém šampionátu v Číně v roce 2019. Jak momentálně dělí čas mezi hráčskou kariéru, manažerskou pozici a roli otce? Vzpomíná v dobrém na působení ve Španělsku? Věří, že dotáhne Slavii do nejvyšší české basketbalové soutěže? Poslechněte si celý rozhovor!
Pavle, můžeš vybrat část basketbalové kariéry, kterou lze označit za vrcholnou?
Bylo jich asi několik. Jako první vrchol považuji to, že jsem se na klubové úrovni dostal do Španělska. Na reprezentační úrovni určitě beru jako top výsledek naše vystoupení na mistrovství světa v Číně a těší mě hlavně to, že to dokázalo český basket ohromně zviditelnit.
Čtěte také
Co dovedlo český tým k senzačnímu šestému místu na světovém šampionátu v Číně v roce 2019?
Bude to znít jako klišé, ale my byli opravdu super parta. Dlouho jsme se třásli na větší úspěch a i v časech, kdy se nám tolik nedařilo, tak jsme výrazně drželi při sobě.
Co si myslíš, že je největší pomocí, kterou můžeš v roli řečníka sportovcům nabídnout?
Jako první je uvědomění, že není potřeba mít úplně stoprocentní zaměření na sport. Samozřejmě jsou fáze sezony, kdy to je nutné, ale v určitých částech kariéry je možno se více uvolnit a načerpat energii z jiných aktivit než přináší sport a člověka to může posunout dál.
Jak se Pumprla vyrovnal s odchodem z Nymburku? Poslechněte si rozhovor basketbalisty, který se snaží prosadit i v manažerské pozici a zajímá ho i vzdělávání sportovců.
Související
-
Atlet Petr Svoboda: Přál bych si, aby mě někdo z českých sprinterů poslal do sportovního důchodu
„Na domácí půdě jsem si zvykl na souboj s časem, protože mě tady nikdo 17 let neporazil,“ mluví o tuzemské dominanci český sprinter.
-
Alice Paurová: Kin-ball je kolektivní a zábavná hra vhodná pro děti
„Prvních pět let jsem jezdila po školách, které měly zájem nový sport vidět a naučit se ho. Nyní se kin-ball hraje už na 500 školách,“ říká propagátorka hry Paurová.
-
Tenistka Kristýna Plíšková: Sestru Karolínu se snažím pravidelně sledovat a podporovat ji na dálku
„Všechny těžké situace během kariéry jsme se sestrou prožívali společně, což bylo super. Teď jí fandím na dálku a jsme stále v kontaktu,“ říká o sestře Kristýna Plíšková.