Úterý 27. července

27. červenec 2021

Pátý den olympijských her nabídne představení nejlepší tuzemské triatlonistky Venduly Frintové a soutěž sportovní střelby vzduchovou puškou smíšených týmů na 10 metrů.

Olympijský speciál

Hostem Zuzany Burešové a Davida Novotného byl Tomáš Rak, mistr světa ve vodním slalomu z roku 2018.

Češi na olympijských hrách

TRIATLON

Olympijský závod triatlonistek v Tokiu vyhrála Flora Duffyová, která zařídila Bermudám premiérové zlato na letních hrách v historii. Stříbro získala Britka Georgia Taylorová-Brownová, třetí skončila Američanka Katie Zaferesová. Petra Kuříková při olympijském debutu obsadila 30. místo, druhá Češka Vendula Frintová závod nedokončila.

CYKLISTIKA

Olympijský závod žen v cross country horských kol zcela opanovaly bikerky Švýcarska. Vyhrála Jolanda Neffová před Sinou Freiovou a Lindou Indergandovou. Jediná česká zástupkyně ve startovním poli Jitka Čábelická obsadila 22. místo se ztrátou více než devíti minut na vítězku.

Plavkyně Barbora Seemanová

PLAVÁNÍ

Plavkyně Barbora Seemanová postoupila na olympijských hrách v Tokiu na kraulařské dvoustovce do středečního finále. V novém českém rekordu 1:56,14 skončila na pátém místě. Ve finále se představí pod pěti kruhy jako první česká plavkyně od roku 2000.

Jan Micka naopak v 5. rozplavbě na 800 metrů volným způsobem neuspěl. S časem 7:59 skončil na 7. místě a do semifinále se neprobojoval.

SPORTOVNÍ STŘELBA

Český mixový pár David Hrčkulák, Nikola Šarounová ve ve střelbě vzduchovou puškou skončil na 25. místě.

TENIS

Česká tenistka Markéta Vondroušová se postarala na centrálním dvorci v Tokiu o prvotřídní senzaci. Domácí naději a světovou dvojku Naomi Ósakaovou porazila po setech 6:1, 6:4 a prošla do čtvrtfinále olympijského turnaje.

V osmifinále naopak končí Barbora Krejčíková, která podlehla 6:1, 2:6, 3:6 Švýcarce Belindě Bencicové, i Karolína Plíšková po porážce 4:6, 2:6 s Italkou Camilou Giorgiovou. Přes druhé kolo neprošel jediný český zástupce v mužské dvouhře Tomáš Macháč, jenž nestačil 4:6, 5:7 na Diega Schwartzmana.

I v deblových zápasech se českým tenistkám dařilo jen napůl. Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová měly proti Brazilkám Lauře Pigossiové a Luise Stefaniové dobře nakročeno, když vyhrály první set 6:2. Bohužel ve druhé hře se jim přestalo dařit a prohrály 4:6 a 11:13. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková sice proti Španělkám Paule Badosové, Saře Sorribesové Tormové zvítězily, ale zápas se dostal také do tří setů. V poslední sadě však už první nasazený pár nedopustil překvapení a zvítězil 6:2, 5:7 a 10:5.

Trojnásobná mistryně světa, kajakářka Kateřina Minařík Kudějová ani při druhém startu na olympijských hrách svou premiérovou medaili nezískala

VODNÍ SLALOM

Česká kajakářka Kateřina Minařík Kudějová nečekaně chybí v bojích o medaile v olympijského závodu ve vodním slalomu v Tokiu. Jedenatřicetiletá česká závodnice obsadila v semifinále až patnácté místo a od postupu ji dělily více než čtyři sekundy.