Čtvrtek 5. srpna

5. srpen 2021

Čtrnáctý den olympijksých her v Tokiu nabídne z českého pohledu pouze závody v chůzi, kterých se zůčastní Lukáš Gdula a Vít Hlaváč.

Češi na olympijských hrách

SPORTOVNÍ LEZENÍ

Na olympijských hrách v Tokiu se poprvé v historii udělovaly medaile ve sportovním lezení. Po kombinaci tří hodnocených disciplín skončil český reprezentant Adam Ondra na šestém místě. Ze zlata se raduje Španěl Alberto Ginés Lopez před Američanem Nathanielem Colemanem a Rakušanem Jakobem Schubertem, který po vítězství v závěrečném lezení na obtížnost odsunul Ondru z medailových pozic.

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA

Rychlostní kanoisté Josef Dostál a Radek Šlouf vybojovali na olympijských hrách bronz v závodě deblkajaků na trati 1000 metrů a získali pro českou výpravu v Tokiu devátou medaili. Z vítězství se radovali Australané Jean van der Westhuyzen a Thomas Green, stříbro získali Max Hoff a Jacob Schopf z Německa.

ATLETIKA

Po dvou dnech závodění je desetobojařská soutěž u konce. Adam Sebastian Helcelet skončil se součtem 8004 bodů na 16. místě, Jiří Sýkora byl s 7943 body 17.

GOLF

Golfistka Klára Spilková se po druhém kole ženské soutěže drží na 24. místě se skórem –3.

PLAVÁNÍ

Olympijským vítězem v dálkovém plavání se stal Němec Florian Wellbrock, který získal v Tokiu druhou medaili po bronzu z bazénu ze závodu na 1500 metrů. Druhý skončil Maďar Kristóf Rasovszky a třetí Ital Gregorio Paltrinieri, který byl stříbrný na osmistovce. Český reprezentant Matěj Kozubek obsadil 24. místo.

MODERNÍ PĚTIBOJ

Moderní pětibojař Jan Kuf je po základním kole šermu v olympijské soutěži v Tokiu šestý. Vyhrál 23 z 35 zápasů a na vedoucího Brita Josepha Choonga ztrácí 12 bodů. Martinu Vlachovi patří 22. místo, závod vyvrcholí v sobotu.