Sobota 7. srpna

7. srpen 2021

Předposlední den olympijských her v Tokiu nabídne představení tří českých reprezentnatů. Na startu maratonu budou Marcela Joglová a Tereza Hrochová, na velodromu bude bojovat Tomáš Bábek.

Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý po slavnostním ceremoniálu, medaili jim předal předseda ČOV Jiří Kejval

Češi na olympijských hrách

ATLETIKA

Olympijskou vítězkou v maratonu je Keňanka Peres Jepchirchirová, jež vyhrála v Sapporu v čase 2:27:20 před krajankou Brigid Kosgeiovou a Molly Seidelovou z USA. Nejlepší z tria Češek byla Marcela Joglová, která doběhla na 52. místě 12:09 minuty za vítězkou.

Oba čeští oštěpaři vybojovali v olympijském finále v Tokiu medaili. Jakub Vadlejch poslal oštěp do vzdálenosti 86,67 metru a získal stříbro, Vítězslav Veselý obsadil díky hodu dlouhém 85,44 metru bronzovou příčku. Česká výprava tak má na kontě už jedenáct cenných kovů. Olympijským vítězem je Ind Neeraj Chopra.

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA

Martin Fuksa si z Tokia olympijskou medaili domů nepřiveze. Stejně jako na posledních hrách v Riu skončil český rychlostní kanoista v závodě na 1000 metrů pátý. Vyhrál Brazilec Isaquias Queiroz dos Santos, stříbro bere Číňan Liou Chao. Třetí příčku těsně vybojoval Serghei Tarnovschi z Moldavska.

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

Pro dráhového cyklistu Tomáše Bábka skončil keirin na olympijských hrách v Tokiu záhy. Jediný český zástupce na velodromu v Izu dojel v úvodní rozjížďce i v opravách v boji o dvě postupová místa do čtvrtfinále čtvrtý a sen o medaili se mu rozplynul.

GOLF

Golfistka Klára Spilková skončila v golfovém turnaji žen po čtyřech hracích dnech na 23. místě se skórem –5.

MODERNÍ PĚTIBOJ

Moderní pětibojař Jan Kuf medaili na olympijských hrách v Tokiu nezískal. V závěrečné kombinaci běhu a laserové střelby se držel v čele závodu až do poslední střelecké položky, která se českému reprezentantovi nevydařila a odsoudila ho k pádu na osmou pozici. Druhý Čech v soutěži Martin Vlach se naopak posunul na vynikající páté místo, olympijským vítězem se stal Brit Joseph Choong.

BASKETBAL

Basketbalisté USA porazili ve finále olympijského turnaje Francii 87:82 a slaví zlaté medaile počtvrté za sebou. Soupeři v sobotu vrátili porážku ze základní skupiny (76:83) a pod vedením trenéra Gregga Popoviche napravili dva roky staré 7. místo z mistrovství světa. Američané pod pěti kruhy triumfovali již pošestnácté z devatenácti účastí a upevnili si pozici nejlepšího týmu v historii.