4. srpen 2021

Den po českých oštěpařkách se představí i oštěpaři Vitězslav Veselý a Jakub Vadlejch. Kromě nich si ale pod pěti kruhy zasportují i rychlostní kanoisté, golfisté a vzpěrači.

Češi na olympijských hrách

ATLETIKA

Oštěpaři Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch v Tokiu uspěli v olympijské kvalifikaci, oba předvedli své letošní maximum a zopakují si finále z Ria de Janeira. Vadlejch posledním pokusem hodil 84,93 metru, což byl čtvrtý nejlepší výkon v kvalifikaci. Veselý sice limit nesplnil, ale 83,04 metru ho zařadilo na osmé místo.

Po čtyřech disciplínách olympijské soutěže v desetiboji je Adam Sebastian Helcelet osmnáctý a Jiří Sýkora klesl na 22. místo.

Česká běžkyně Kristiina Mäki doběhla v semifinále na 1500 metrů v novém národním rekordu a dokázala postoupit do finále. Další česká atletka Diana Mezuliáníková byla v druhém semifinále osmá a nepostoupila.

Lada Vondrová zaběhla v semifinále závodů na 400 metrů čas 51,62 sekund a do finále se bohužel neprobojovala.

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA

Josef Dostál a Radek Šlouf postoupili v závodě deblkajaků na 1000 metrů na olympijských hrách v Tokiu přímo do čtvrtečního semifinále. V rozjížďce byli druzí, nestačili pouze na maďarskou dvojici Bence Nádas, Bálint Kopasz.

CYKLISTIKA

Jediný český dráhař na olympijských hrách v Tokiu Tomáš Bábek neuspěl v kvalifikaci sprintu. Ze 30 startujících zajel osmadvacátý čas a nedostal se mezi 24 postupujících.

GOLF

Česká golfistka Klára Spilková předvedla na olympijském turnaji v Tokiu vydařené první kolo. Na úvodních 18 jamkách si připsala dvě rány pod par a je na děleném sedmém místě. V čele je Švédka Madelene Sagströmová. Další kolo je na programu ve čtvrtek.

VZPÍRÁNÍ

Vzpěrač Jiří Orság byl na olympijských hrách v kategorii nad 109 kg po neúspěchu v nadhozu diskvalifikován. Zlato získal ve světovém rekordu Gruzínec Laša Talachadze.