28. červenec 2021

Další den a další olympijský program na Radiožurnálu Sport. Ve středu 28. července se představí několik českých reprezentantů pod pěti kruhy vůbec poprvé v kariéře. Na řadu ale přijdou i ostřílení olympionici v čele s vodním slalomářem Jiřím Prskavcem.

Češi na olympijských hrách

BASKETBAL

Ve druhém utkání basketbalového turnaje v Tokiu čeští basketbalisté prohráli 97:77. Nejlepším střelcem národního týmu byl Jan Veselý s 19 body, 5 doskoky a 3 asistencemi.

SPORTOVNÍ STŘELBA

Sportovní střelci Jiří Lipták a David Kostelecký za sebou mají první den kvalifikace v trapu, která bude pokračovat 29. července. Lipták se zatím drží na děleném první místě s jedním netrefeným terčem, Kostelecký minul dvakrát a je tak na děleném druhém místě.

TENIS

Tenistky můžou na olympijských hrách v Tokiu získat dva cenné kovy. Po postupu Markéty Vondroušové do semifinále dvouhry uspěly i Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou ve čtyřhře. První nasazený pár otočil ve čtvrtfinále utkání s Australankami a Ashleigh Bartyovou se Storm Sandersovou porazil 3:6, 6:4 a 10:7 v super tie-breaku.

PLAVÁNÍ

Plavkyně Barbora Seemanová ozdobila první český start ve finále olympijských her po 21 letech šestým místem. V medailovém souboji na kraulařské dvoustovce opět překonala český rekord, jeho hodnotu v Tokiu posunula na 1:55,45 minuty.

Plavkyně Barbora Seemanová pár hodin po 6. místě na kraulařské dvoustovce nepostoupila na poloviční trati do semifinále. V Tokiu obsadila v rozplavbách 21. příčku.

JUDO

David Klammert bohužel v prvním kole narazil na silného Izraelce Kochmana, kterého nedokázal porazit. Olympijský turnaj v judu tak pro něj skončil předčasně.

Michael Kukrle (v bílém) při úniku v olympijském závodě.

CYKLISTIKA

Olympijskou časovku vyhrál Primož Roglič a získal pro Slovinsko historicky první olympijské zlato ze všech cyklistických disciplín. Stříbro vybojoval na hrách v Tokiu Nizozemec Tom Dumoulin, bronz Australan Rohan Dennis. Jediný Čech na startu Michael Kukrle obsadil 26. místo.

VESLOVÁNÍ

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek postoupil na veslařské olympijské regatě do čtvrtečního finále a obsadí v Tokiu nejhůře šesté místo. Čeští reprezentanti vybojovali ve středečním prvním semifinále třetí pozici za suverénními Němci a také za nečekaně dobře finišujícími Uruguayci. Do finále v areálu Sea Forest Water se prosadili jako jediná ze čtyř českých posádek startujících v Tokiu.

VODNÍ SLALOM

Vodní slalomář Jiří Prskavec prošel z kvalifikace do olympijského semifinále. Mistr světa a obhájce bronzu z Ria byl na kajaku čtvrtý. Kanoistka Tereza Fišerová prošla dál ze třetí pozice.