Sobota 24. července

24. červenec 2021

Druhý den olympijských her v Tokiu nabídl další soutěže s českou účastí. Do prvního kola tenisového turnaje nastoupily české tenistky, v závodě dvojskifu lehkých vah se představila česká dvojice Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek a na tokijských silnicích zabojovali také cyklisté Zdeněk Štybar a Michal Kukrle.

Olympijský speciál

Hostem Andrey Sestini Hlaváčkové a Jana Pokorného na pódiu Olympijského festivalu v pražské Stromovce byla tenistka Lucie Hradecká, která právě ve dvojici se současnou moderátorkou Radiožurnálu Sport získala stříbrnou olympijskou medaili na hrách v Riu v roce 2016.

Kromě Lucie Hradecké si moderátoři v Olympijském festivalu povídali také s čtyřnásobným účastníkem LOH, olympijským vítězem z Atén 2004, desetibojařem Romanem Šebrlem. Jak se stalo, že na dlouhých pět let ztratil svou zlatou olympijskou medaili?

Češi v Tokiu

VESLOVÁNÍ

Skifař Jan Fleissner na olympijských hrách v Tokiu suverénně vyhrál opravnou jízdu a postoupil do nedělního čtvrtfinále veslařské regaty. Svůj druhý start na hrách zvládly i Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu, které jsou po třetím místu v opravách v semifinále. Naopak hry skončily pro mužský dvojskif Jakub Podrazil, Jan Cincibuch, který dojel čtvrtý a obsadí konečné 13. místo.

CYKLISTIKA

Olympijský závod cyklistů s hromadným startem vyhrál Ekvádorec Richard Carapaz. Stříbro získal Belgičan Wout van Aert, bronz Slovinec Tadej Pogačar. Z dvojice českých reprezentantů dojel do cíle jen úřadující domácí šampion Michael Kukrle na 36. místě, Zdeněk Štybar z náročného závodu odstoupil.

TENIS

Tenistka Barbora Krejčíková postoupila na olympijských hrách v Tokiu do druhého kola. Její kazašská soupeřka Zarina Dijasová úvodní zápas za stavu 2:5 v prvním setu vzdala kvůli zranění nohy. Dál jde i Markéta Vondroušová, jež ve svém úvodním vystoupení pod pěti kruhy udolala Nizozemku Kiki Bertensovou 6:4, 3:6, 6:4. Petra Kvitová a Karolína Plíšková budou hrát v neděli.

PLAVÁNÍ

Bazén v Tokyo Aquatics Centre

Česká ženská plavecká štafeta na 4x100 metrů volný způsob na olympijských hrách v Tokiu z rozplavby do finálové osmičky nepostoupila. Kvarteto ve složení Barbora Seemanová, Kristýna Horská, Barbora Janíčková a Anika Apostalon obsadilo časem 3:42,40 předposlední 14. místo. Za osmými Švédkami zaostaly o šest sekund a 47 setin. Nejlepší byly s časem 3:31,73 Australanky.

Vysílali jsme živě z Tokia

• STŘELBA (živé vstupy): kvalifikace vzduchové pušky na 10 m - Nikola Šarounová.
  • VESLOVÁNÍ (živé vstupy): Opravy – skif mužů – Tomáš Fleissner, dvojskif žen – Fleissnerová, Antošová, dvojskif mužů – Podrazil, Cincibuch a rozjížďky – dvojskif lehkých vah mužů – Šimánek, Vraštil.
  • SPORTOVNÍ GYMNASTIKA (ŽIVÉ VSTUPY): kvalifikace - David Jessen.
  • CYKLISTIKA (přímý přenos): Silniční závod mužů - Zdeněk Štybar, Michael Kukrle.
  • TENIS 1. kolo (přímý přenos): Barbora Krejčíková - Zarina Diyasová (Kaz) a Markéta Vondroušová - Kiki Bertensová (Niz).
  • STOLNÍ TENIS (živé vstupy): Lubomír Jančařík – Ali Alchadrawi.
  • PLAVÁNÍ (přímý přenos): štafeta žen na 4x 100 m volný způsob.