Přestupová strategie Chelsea je zvláštní a možná i trochu nebezpečná, myslí si Jan Pěruška

Co říkají fotbaloví experti na čtvrteční obrat Manchesteru City proti Tottenhamu, kdy Citizens v poločase prohrávali 0:2. Jaká je největší slabina Tottenhamu? Co se v Premier League aktuálně děje v přestupovém okně? Proč Chelsea loví stále nové mladé hráče na dlouhé smlouvy? Co lze očekávat od záchranářského souboje mezi West Hamem a Evertonem? Poslechněte si diskuzi Martina Minhy, Jana Pěrušky a Petra Mikolandy.

Velkým tématem v Anglii jsou dlouhodobé smlouvy a londýnská Chelsea. Proč se Blues ubírají tímto směrem?

„Chelsea využívá toho, že může na trhu utratit víc financí. Pravidla financial fair play se mění od letošního ročníku a jsou trochu mírnější. Dovolují klubům tak utratit více peněz a v dlouhodobějším horizontu lépe rozložit dluh. Uvažují i o tom, kolik hráči zaplatí za celých osm let. Je to zvláštní praxe a možná i trochu nebezpečná,“ vysvětluje Jan Pěruška strategii Chelsea.

Anglický fotbalový klub získal jako pátou zimní posilu ukrajinského reprezentanta Michaila Mudryka. Do Chelsea, jež se v této sezoně pohybuje v anglické lize ve středu tabulky a momentálně má personální potíže v útoku po zraněních Christiana Pulisice a Raheema Sterlinga, už před Mudrykem během ledna přišli Joao Félix, Benoit Badiashile, David Fofana a Andrey Santos.

„Když jsem byl na Evertonu v září, tak se jim ještě docela dařilo. Co se ale děje v posledních týdnech, to podle mě musí odnést manažer Frank Lampard,“ říká ke krizi Evertonu Martin Minha. 

Jako šlágr víkendu pro posluchače Radiožurnálu Sport vybral Martin Minha zápas West Hamu s Evertonem. Co lze očekávat od souboje předposledního a předpředposledního celku aktuální tabulky Premier League? Zlomí jednomu z trenérů případný neúspěch vaz? Nedělní program 21. kola uzavře bitva mezi Arsenalem a Manchesterem United. Kdo zvládne lépe očekávaný duel? Poslechněte si celý díl pořadu S mikrofonem do Anglie.

autoři: Martin Minha , rej
Spustit audio

Související