Petr Mikolanda: Pelé byl fotbalový bůh a mělo by se na něj vzpomínat jako na velikána

30. prosinec 2022

Milovníci Premier League se dočkali. Po šestitýdenní pauze se na scénu vrací nejvyšší anglická fotbalová liga a s ní i pořad S mikrofonem do Anglie. Jak fotbalovým světem zasáhlo úmrtí legendárního Brazilce Pelého? Jak se v Anglii vzpomíná na skvělého útočníka? Co pro Premier League znamená odchod Cristiana Ronalda z Manchesteru United? Co si Liverpool slibuje od příchodu Gakpa? Poslechněte si celý díl pořadu s Martinem Minhou, Petrem Mikolandou a Janem Pěruškou.

Pelé byl prostě fotbalový bůh. Byl obrovská persona, i mimo fotbal. Nic špatného si o něm nepřečtete, všichni ho chválí, a takhle by se mělo na velikány fotbalu i lidského pokolení nahlížet. Nahoru do fotbalového nebe mu přejeme jen to nejlepší,“ vzpomíná na ikonického hráče Petr Mikolanda.

Co na světovém šampionátu v Kataru předvedli Cristiano Ronaldo, Lionel Messi nebo Harry Kane. Jak dlouho bude mít anglický útočník Kane před očima neproměněnou penaltu proti Francii?

Jakým stylem kraluje Arsenal v dosavadním ročníku Premier League? Zvládnou Kanonýři absenci Gabriela Jesuse? Bude Vladimír Coufal v dresu West Hamu dostávat větší prostor v následujících zápasech? Pořad S mikrofonem do Anglie se po světovém šampionátu vrátil v plné síle. Užijte si poslední díl v roce 2022 a těšte se i v následujícím roce v pravidelném čase každý pátek v 9:20 na výživné fotbalové povídání.

Spustit audio

Související