Pondělí 26. července

26. červenec 2021

Čtvrtý den olympijských her bude z pohledu české účasti skromný. Představí se Šermíř-fleretista s běloruskými kořeny Alexander Choupenitch, oba páry plážových volejbalistů a mistryně Evropy z roku 2021 na trati 200m volný způsobem Barbora Seemanová.

Češi na olympijských hrách

TENIS

Tenistky Barbora Krejčíková, Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová postoupily na olympijském turnaji v Tokiu do osmifinále, naopak Petra Kvitová podlehla Belgičance Alison van Uytvanckové 7:5, 3:6, 0:6. Vítězka Roland Garros Krejčíková porazila v druhém kole Kanaďanku Leylah Fernandezovou 6:2, 6:4. Plíšková zdolala Carlu Suárezovou ze Španělska 6:3, 6:7, 6:1.

VODNÍ SLALOM

Kanoista Lukáš Rohan vybojoval ve finále olympijského závodu ve vodním slalomu v Tokiu stříbrnou medaili a na konto české výpravy připsal první cenný kov. Vítězem se stal Slovinec Benjamin Savšek, bronz bere Němec Sideris Tasiadis.

CYKLISTIKA

Český biker Ondřej Cink nedokončil olympijský závod v cross country horských kol. V šestém ze sedmi celých okruhů ho krátce poté, co se propracoval na průběžné třetí místo, vyřadil z boje o medaile defekt zadního kola.

ŠERM

Fleretista Alexander Choupenitch získal na olympijských hrách v Tokiu bronzovou medaili poté, co si poradil s domácím soupeřem Takahirem Šikinem.

STŘELBA

Sportovní střelec Jakub Tomeček se do finále olympijského závodu ve skeetu těsně neprobojoval. V dramatickém kvalifikačním rozstřelu prohrál duel o poslední šesté finálové místo s Dánem Jesperem Hansenem a skončil sedmý. Do finále se nedostala ani Barbora Šumová, která obsadila v kvalifikaci 14. příčku. Od postupové šestice ji dělily dva zásahy.

PLAVÁNÍ

Mistryně Evropy Barbora Seemanová postoupila v závodě na 200 metrů kraulem do úterního semifinále. Kristýna Horská skončila ve 4. rozplavbě na 200 metrů volným způsobem 7. a stejně jako Seemanová postupuje do semifinále.