Pátek 30. července: ZLATO pro vodního slalomáře Jiřího Prskavce a judistu Lukáše Krpálka

30. červenec 2021

Osmý den olympijských her se představí suverénně nejúspěšnější český judista všech dob Lukáš Krpálek a několikanásobná mistryně republiky ve vrhu koulí Markéta Červenková.

Češi na olympijských hrách

JUDO

Judista Lukáš Krpálek porazil ve finále olympijského turnaje ve váze nad 100 kilogramů Gruzínce Gurama Tutišviliho a stal se dvojnásobným šampionem. Pět let poté, co dominoval na hrách v Riu de Janeiro v nižší kategorii do 100 kg, bere nyní zlato i ze „supertěžké“ váhy v Tokiu. Finálového soupeře porazil v ikonické hale Budókan na ippon. Bronz získali olympijský vítěz z let 2012 a 2016 Teddy Riner z Francie a Rus Tamerlan Bašajev.

GOLF

Golfista Ondřej Lieser si bohužel dobře rozehranou hru na body v pátek trochu pozkazil. Druhý den golfového turnaje ukončil na chvostu startovního pole s výsledkem +7.

VODNÍ SLALOM

Kajakář Jiří Prskavec zajel ve finále vodního slalomu na olympijských hrách v Tokiu nejrychlejší čas a vybojoval pro Česko zlatou medaili. Druhého Slováka Jakuba Grigara porazil o více než tři sekundy. Po střelci Jiřím Liptákovi se tak osmadvacetiletý kajakář stal druhým olympijským vítězem na letošních hrách.

JEZDECTVÍ

Český jezdec Miloslav Příhoda v jednadvacetičlenné skupině v drezuře skončil na 13. místě.

ATLETIKA

Vít Müller v zaběhl v rozběhu na 400 metrů překážek čas 49,59 sekund, který mu zajistil postup do semifinále.

Koulařka Markéta Červenková vrhla v kvalifikaci kouli do vzdálenosti 17,33 metrů. To ale na postup nestačilo. Na olympiádě v Tokiu tak končí.

PLAVÁNÍ

Plavkyně Barbora Seemanová ve své poslední rozplavbě na olympijských hrách v Tokiu skončila na 7. místě. Trať na 50 metrů volným způsobem zdolala s časem 24,92 sekund a do semifinále se neprobojovala.