Křivda, chyba, nevratný výrok sudího. Poslechněte si, kdy se čeští sportovci cítili nejvíc poškozeni
Mistrovství světa ve fotbale v roce 1934 bylo řízeno podle fašistické strany diktátora Mussoliniho
Tentokrát se ve vzpomínání na sportovní křivdy vydáme hluboko do historie a to konkrétně do roku 1934, kdy tehdejší Československo postoupilo do finále historicky druhého mistrovství světa ve fotbale. V něm se tehdy utkalo s domácí Itálií a jako rozhodčí utkání řídil Švéd Ivan Eklind, asi důležitější ale bylo to, kdo seděl v čestné lóži. V roce 1934 už totiž v Itálii vládla fašistická strana vedená diktátorem Benitem Mussolinim a zadání bylo jasné, Italové musí zvítězit.
Související
-
Dlouhodobá práce a odměna. O jaké trofeje se hraje na domácích klubových soutěžích?
Každý den od 8:10 si připomínáme o jakou trofej se hraje v tuzemsku například ve fotbale, hokeji, v házené, volejbalu nebo florbale.
-
Jak se dařilo českým fotbalistům na předchozích šampionátech v kategorii do 21 let?
Čeští fotbalisté do 21 let chtějí uspět na mistrovství Evropy, které od středy 21. června pořádá Gruzie a Rumunsko. V seriálu si připomínáme předchozí účasti českého týmu.
-
Malta, Lucembursko, Emiráty… Kdy čeští a českoslovenští fotbalisté nečekaně ztráceli s outsidery
Čeští a českoslovenští fotbalisté v minulosti nepotěšili fanoušky svými výkony proti jasným outsiderům? Připomeneme vám nečekané ztráty proti Arménii, Maltě nebo Islandu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.