Kauza Berbr a Akce Šváb. Jak bývalý šéf českého fotbalu ovlivňoval zápasy?
Kdo je Roman Berbr? Bývalý rozhodčí, který celou kariéru budoval své impérium
Na urážlivé pokřiky na stadionech byl Roman Berbr zvyklý, a to nejen pro to, že za komunismu spolupracoval se Státní bezpečností. Rodák z obce Nyřany se dříve živil jako rozhodčí a zapískal si i na mezinárodní scéně. Po ukončení kariéry pracoval jako delegát i člen komise rozhodčích. Celou dobu přitom trpělivě budoval své impérium. „Je to člověk, který fotbalový národ rozděluje. Je to takový diktátor,“ připouští bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.
Související
-
F-evoluce pomohla, ale musí pokračovat. Očistit fotbal nebude jednoduché, myslí si Suchopárek
„Situace je ve stadiu, kdy to horší být nemůže. Snad fotbal prozře, budou tvrdé postihy a lidé si uvědomí, že to nemůžou dělat donekonečna,“ říká trenér reprezentace U21.
-
Změny ve FAČR? „Byl to systém parazitující na fotbale. Výsledky přijdou do dvou let,“ míní Hoftych
„Nikdy jsem nebyl ten, kdo stál na straně Berbra. To, co tam probíhalo za minulé vlády, bych nazval systémem parazitujícím na fotbale,“ popisuje trenér Pavel Hoftych.
-
F-evoluce měla smysl. Nejsem spokojený, ale fotbalu už se dá víc věřit, myslí si Ladislav Vízek
„Dochází k chybám, ale dochází k nim méně. Komunikace mezi VARem a rozhodčím je velmi špatně nastavená,“ popisuje olympijský vítěz z roku 1980.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.