Kánoi ráda kombinuji s kajakem, nenudím se, usmívá se vodní slalomářka Gabriela Satková

Vodní slalomářce Gabriele Satkové je teprve dvacet let, v kánoi je mistryní Evropy z roku 2020, o rok později na MS získala bronz a letos ve Světovém poháru se dvakrát probojovala na stupně vítězů. A při tom všem soutěží jak na kánoi, tak na kajaku. Jak běžené je u vodních slalomářů, že se kombinují odlišné disciplíny? Nejenom na tuto otázku odpovídá V pořadu Na síti, který moderuje Andrea Sestini Hlaváčková.

Jak běžné je u vodních slalomářů, že se kombinují odlišné disciplíny?

Čtěte také

Je to docela běžné, ale vlastně vůbec ne u chlapů. Většinou je to u holek, u nás v Česku v podstatě každá kombinujeme obě kategorie. Záleží na tom, jak moc někdo dělá tu jednu disciplínu vyloženě pro srandu, že třeba na tom ani netrénuje. To jsem byla i dřív já. Ale myslím si, že u holek je to častý, ale u kluků v Česku vůbec.

Mezinárodní úspěchy zatím sbíráš hlavně na kánoi. Na kajaku ses těsně nedostala do národního týmu dospělých. Co tě na tom kajaku přesto tak přitahuje?

Líbí se mi na tom, že to je něco jiného než singl kánoe, na které v podstatě trénuju každý den a věnuju se jí mnohem víc. Takže proto je to pro mě taková změna, beru to samozřejmě vážně, ale nesoustředím se na to zas tak moc. A je to něco jiného, kajak je strašně krásná disciplína. Já mám tedy radši i tak tu singl kánoi, ale je to o něčem jiným, člověk na tom jede jinak, kombinace se dají zajet snáz než na singl kánoi. Jsem ráda, že to kombinuju, že se nenudím.

Nebylo by ale lepší se soustředit na kánoi, neubíráš si tím, že občas jedeš i ten kajak?

Řekla bych, že mi to naopak přispívá. Když jsem jezdila jenom na singlu, opravdu jsem do toho kajaku nešla, tak člověka to pak může štvát, sezona je dlouhá a člověku se nedaří. Kajak je taková forma odreagování, jsem za to určitě ráda, že to dělám. A určitě to není tak, že bych ztrácela, když trénuju na kajaku. Loď je sice jiná, ale furt pracuju s vodou, takže se zase naučím jiné věci, které se mi třeba můžou hodit na singl kánoi. Takže je super, že se spíš soustředím na singla, ale myslím si, že když to takhle kombinuju s kajakem, tak mi to akorát přidá.

Jak se Gabriela Satková dostala k vodě? A jak těžké je kombinovat kánoi a kajak? Poslechněte si celý rozhovor.

Na síti s Andreou Hlaváčkovou na Radiožurnálu Sport

Související