Hokejisté Třince získali extraligový titul. Ve finálové sérii porazili Hradec Králové 4:2 na zápasy

29. duben 2023, aktualizováno

Hokejisté Třince získali čtvrtý mistrovský titul v řadě. V šestém finálovém zápase využili třetí mečbol a Hradec Králové porazili 4:1, celkově sérii ovládli 4:2 na zápasy. Vítěznou trefu obstaral tři minuty a 17 sekund do konce Libor Hudáček. Slezský tým přepsal historii, když jako vůbec první tým v historii došel z předkola play-off až ke zlatým medailím. Všechny zápasy extraligového play-off jste mohli na Radiožurnálu Sport poslouchat v přímých přenosech.

FINÁLE

6. zápas: Pátek 28. dubna, Třinec - Hradec Králové 4:1 (konečný stav série 4:2)

7. zápasy:

Pardubice - Třinec 1:2 (konečný stav série 3:4)

Vítkovice - Hradec Králové 1:2 po prodloužení (stav série 3:4)

Pardubice - Třinec 0:3

Vítkovice - Hradec Králové 2:3 po prodloužení (stav série 0:2)

ČTVRTFINÁLE

6. zápasy:

Třinec - Sparta 5:1 (konečný stav série 4:2, postup do semifinále Třinec)

Brno - Vítkovice 3:4 po prodloužení (konečný stav série 2:4, postup do semifinále Vítkovice)

5. zápasy:

Vítkovice - Brno 1:0

Sparta - Třinec 0:3 (stav série 2:3)

Hradec Králové - Liberec 6:4 (konečný stav série 4:1, postup do semifinále Hradec Králové)

4. zápasy:

Olomouc - Pardubice 2:3 (konečný stav série 0:4, postup do semifinále Pardubice)

Brno - Vítkovice 2:1

Liberec - Hradec Králové 1:2 (stav série 1:3)

Vítkovice - Brno 0:3

Hradec Králové - Liberec 3:2 (stav série 1:1)

Sparta - Třinec 2:3 po prodloužení (stav série 1:1)

1. zápasy:

Vítkovice - Brno 3:2

Pardubice - Olomouc 5:1

Sparta - Třinec 3:2 (stav série 1:0)

Hradec Králové - Liberec 2:4 (stav série 0:1)

PŘEDKOLO PLAY-OFF HOKEJOVÉ EXTRALIGY

5. zápasy

Liberec - Plzeň 4:3 po prodloužení (konečný stav série 3:2)

4. zápasy

Olomouc - Karlovy Vary 3:0 (konečný stav série 3:1, postup Olomouce)

Plzeň - Liberec 2:1 po prodloužení

Mladá Boleslav - Brno 1:5 (konečný stav série 1:3, postup Brna)

3. zápasy

Karlovy Vary - Olomouc 2:3 po prodloužení

Plzeň - Liberec 1:3 (stav série 1:2)

Mladá Boleslav - Brno 2:1 (stav série 1:2)

Litvínov - Třinec 2:4 (konečný stav série 0:3, postup Třince)

Kometa Brno - Mladá Boleslav 4:2

Třinci přímý postup do čtvrtfinále nevybojovali ani produktivní Martin Růžička a Marko Daňo, kteří ovládli produktivitu a druhý jmenovaný získal korunu pro krále střelců. Po zisku tří titulů v řadě se v pokusu o čtvrtý triumf museli Oceláři prokousat i přes předkolo. Tým trenéra Zdeňka Motáka sérii s Litvínovem zvládl lehce 3:0 na zápasy.

Liberečtí nezvládli závěrečné dostihy s Hradcem Králové o čtvrté postupové místo do čtvrtfinále, ale v závěru základní části si připsali devět výher. Naopak Plzeň za posledních devět zápasů získala jediný bod a rozpoložení obou týmů před klíčovou fází soutěže je tak značně rozdílné.

Čtvrtou čtvrtinu zvládlo Brno, které se nakonec vyhouplo na sedmou příčku. S Mladou Boleslaví, kterou vyzve v předkole, ale v sezoně čtyřikrát prohrálo.

Podle výsledků, ale i umístění v tabulce se teoreticky nejvyrovnanější sérií zdá střet mezi Olomoucí a Karlovými Vary. Důležitou roli bude hrát stav marodů v kádru Moravanů, kteří se museli v závěru základní části obejít bez řady klíčových hráčů.

Předkolo play off startuje ve středu 8. března a čtyři zbylé účastníky čtvrtfinále, kteří z něj vzejdou, budeme znát nejpozději v úterý 14. března. Hraje se na tři vítězná utkání. Čtvrtfinálové série startují v pátek 17. března. S Radiožurnálem Sport můžete být u všeho podstatného z extraligového dění.

Všechny zápasy vyřazovací fáze hokejové extraligy nabídneme v přímých přenosech na stanici Radiožurnálu Sport. Poslouchejte každý hrací den pořad S mikrofonem za hokejem. Reportéry máme na všech stadionech!

autoři: Radiožurnál Sport , rej