Zimní olympijské hry Nagano 1998. Zavzpomínejte s námi na nejpodstatnější okamžiky
Nagano 1998, 3. den: Českým běžcům a biatlonistům se nedaří
Nejčastěji užívaným slůvkem českých olympioniků se v Naganu stalo mazání. Nevyzpytatelné počasí doběhlo jak naše závodníky na 30 km klasicky, tak biatlonistky v závodě na 15 kilometrů. Běžec na lyžích Lubomír Buchta dokonce vzdal. „Důvodem byly lyže, namrzl mi vosk, nedalo se to vůbec orazit z lyží. Vůbec jsem se nesvezl, věděl jsem, že to na dobrý výsledek nebude, tak jsem radši vzdal, abych se pošetřil na další závody,“ přiznal Buchta. Neúspěchy neminuly ani biatlonisty.
Související
-
Adam Ondra: Lezec tělem i duší. Poslechněte si audioknihu o sportovci, který hledá lidské limity
Od úterý do neděle od 23 hodin uslyšíte na Radiožurnálu Sport krátkou sondu do života českého pavouka. Každý den jeden úryvek z knihy Adam Ondra: lezec tělem i duší.
-
Jak výraznou stopu zanechali zahraniční hráči v historii české fotbalové ligy?
Seriál Radiožurnálu Sport se krátce po startu jarní části fotbalové soutěže zaměřuje na cizineckou legii v historii ligy. Co dokázali Wilfried, Sima nebo Stanciu?
-
Čeští sportovci kralovali ve světě biatlonu, moderního pětiboje, motorismu i basketbalu
Biatlon, moderní pětiboj nebo motorismus. Ve všech sportovních odvětvích vládli čeští sportovci světu. Zavzpomínejte s námi na nejvýznamnější okamžiky českého sportu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.