Zářili v zahraničí, ale po návratu potěšili i fanoušky v Česku. Jak válel Baroš, Řepka nebo Šmicer?

„Návraty do Česka se mi docela povedly,“ směje se Horváth

„Návraty do Česka se mi docela povedly,“ pousmál se Horváth. V seriálu Radiožurnálu Sport se dozvíte, jak se mu po návratech z Istanbulu, Lisabonu nebo Japonska dařilo v Teplicích, Spartě nebo Plzni.

Dlouhou a úspěšnou kariéru zakončil kreativní záložník v roce 2015 a zažil během ní i dva návraty do české ligy ze zahraničí. Poprvé po angažmá v Benfice Lisabon a krákém působením v Galatasary Istanbul, kde ale turecký klub neplatil, jak měl.

Na konci roku 2001 se tak Pavel Horváth stal volným hráčem. „Dva měsíce jsem byl sám, chodil jsem do lesa a jezdil na kole. Můj kamarád Tomáš Požár mi říkal, abych běhal, abych měl natrénováno. Šel jsem do Teplic, což nebylo úplně očekávané. Během dvou a půl let jsme vyhráli i Český pohár,“ vzpomíná Horváth na období, kdy na severu Čech dělal i kapitána.

Ze severu Čech putoval daleko na východ do Japonska, kam si ho do Visselu Kobé vytáhl současný trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek. Po dvou letech ale pak zase putoval zpátky domů. „Když jsem se vracel z Japonska, tak jsem s tím také úplně nepočítal. Místo prodloužení smlouvy v Japonsku, přišla nabídka ze Sparty.

autoři: Mirko Vasić , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.