Zářili v zahraničí, ale po návratu potěšili i fanoušky v Česku. Jak válel Baroš, Řepka nebo Šmicer?

Tomáš Řepka: Bouřlivák, který se z Itálie a Anglie vrátil do Sparty a Českých Budějovic

V roce 1998 odešel ze Sparty do Fiorentiny. Za italský klub odehrál 89 zápasů. Od roku 2001 až do roku 2006 působil ve West Hamu. Pak se vrátil do Česka, kde oblékal dres Sparty a Českých Budějovic. V seriálu Radiožurnálu Sport dostává prostor bouřlivák Tomáš Řepka.

Do české nejvyšší soutěže se vrátil v roce 2006. Po téměř osmi letech se vrátil do Sparty. S West Hamem se loučil v utkání s Fulhamem. „Rozloučil jsem se vítězstvím. I slza ukápla, protože lidé byli fantastičtí. Všichni tleskali, skandovali moje jméno, i trenér a hráči po zápase v kabině. Chtěl jsem to držet, ale nešlo to. Emoce byly silnější,“ přiznal Řepka.

Čtěte také

Vždy býval v centru pozornosti. Spolehlivý a řízný přístup k útočníkům, skvělá organizace hry, výborná hra hlavou, ale také pověstné blikance. To je Tomáš Řepka. Po návratu na stadion Sparty musel docela detailně vysvětlovat, proč ho odchod z West Hamu tolik dojal. „Je to pro mě obrovská změna. Pořád mi nedochází, že už jsem doma a že jsem na Spartě, kde jsem začínal. Jsem unavený, nespal jsem, tak možná i pro to.

Nečekaný přestup do Budějovic

Ke dvěma titulům, které už měl z doby před odchodem do zahraničí, přidal se Spartou další dva. A v roce 2011 fanoušky šokoval. Čím? Nečekaným přestupem do Českých Budějovic, kterým tehdy šéfoval Karel Poborský. Tomáš Řepka nečekanou změnu adresy vysvětloval: „Budějovice byly konkrétní, mělo to spád. Řekl jsem nějaké podmínky, Budějovice si řekly svoje. Nakonec se to setkalo a jsem rád, že to vyšlo.“

„Tomáš je pro mě hráč evropského formátu a v českém fotbale hodně znamená. Může nám hodně pomoci jak v šatně, tak na hřišti,“ uvedl Karel Poborský k Řepkově angažmá v Dynamu, za které odehrál v roce 2012 svůj poslední zápas v české nejvyšší soutěži.

autoři: Kamil Jáša , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.