Teď to teprve začíná. Snad nám pomohou naše speciální formace, doufá před semifinále obránce Ščotka

Česká hokejová reprezentace si po třech letech zahraje semifinále mistrovství světa. Stejně jako v Bratislavě v roce 2019 porazili Češi ve čtvrtfinále Německo. Tentokrát 4:1. V nervydrásajícím semifinálovém duelu utekla "hrobníkovi z lopaty" Kanada, která proti Švédům otočila vývoj utkání až v závěrečných dvou minutách a udeřila hned na začátku prodloužení. A právě Kanaďané budou soupeřem Čechů v bitvě o finále. Ta začíná v sobotu od 17:20 v přímém přenosu Radiožurnálu Sport!

Vítězstvím nad Německem si čeští hokejisté zajistili dva víkendové souboje, kdy se rozhodne o letošních medailistech světového šampionátu. V Deck areně v Tampere se v sobotu v podvečer střetnou s Kanadou a vítěz si zaručí postup do finále. Přitom Kanada ještě v 59. minutě čtvrtfinálového zápasu se Švédskem prohrávala 1:3, ale dvě branky během 30 sekund a bleskový úder v prodloužení katapultoval kanadskou reprezentaci do bojů o medaile! To Češi zápas s Německem kontrolovali. Kdo bude v bitvě o finále v lepší psychické výhodě?

„Máme obrovskou radost, že jsme to urvali, ale ta cesta ještě nekončí. Dá se říct, že to teprve teď začíná. Čeká nás další důležitý krok a myslím, že to bude hodně o nás. Měli by nám pomoct naše speciální formace,“ věří obránce Jan Ščotka před semifinále s Kanadou v sílu české hry v přesilovkách i oslabení.

Čtěte také

Přesilovka jako zbraň, propracovaný defenzivní systém a jistý brankář Karel Vejmelka. To jsou hlavní důvody toho, že si tým trenéra Jalonena zahraje o medaile. Jak moc blízko nebo moc daleko vysněný cenný kov je? Na medaili čeká český hokej už deset let, teď je k ní po čase znovu blízko. „Je to blízko, ale zároveň hodně daleko. Zbývají čtyři týmy a to je pořád moc,“ uvědomuje si David Pastrňák.

Nezapomeňte si v sobotu od 17:20 naladit Radiožurnál Sport s komentářem Františka Kuny a Petra Kadeřábka a pomožte svým fanděním dotáhnout české hokejisty k medaili!

Kdy ve Finsku hrají Češi?

  • 14. května Česko – Velká Británie 5:1
  • 15. května Česko - Švédsko 3:5
  • 17. května Česko - Rakousko 1:2 po samostatných nájezdech
  • 19. května Česko - Lotyšsko 5:1
  • 21. května Česko - Norsko 4:1
  • 23. května Česko - USA 1:0
  • 24. května Česko - Finsko 0:3

Čtvrtfinále

  • 26. května Česko - Německo 4:1

Semifinále

  • 28. května 17:20 Česko - Kanada

Jak nás naladíte?

Nenechte si ujít skvělou hokejovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Radiožurnál Sport vám také přináší ohlasy hráčů a trenérů, reportáže ze zákulisí světového šampionátu.

Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Petr Kadeřábek , rej
Spustit audio

Související