Je fajn, že před zápasem s Finskem nemáme den volna a jdeme hned zase hrát, tvrdí střelec Matěj Blümel

Čeští hokejisté porazili na MS tým USA 1:0 gólem Matěje Blümela z 8. minuty a zajistili si účast ve čtvrtfinále. Skvělý výkon podal i brankář Karel Vejmelka, který na šampionátu udržel první čisté konto. Ve skupině B budou svěřenci trenéra Jalonena nejhůře třetí. O druhé místo se  v závěrečném utkání základní skupiny střetnou od 19:20 proti Finsku. Poslouchejte ho v přímém přenosu na Radiožurnálu Sport

Stěžejním okamžikem zápasu, ve kterém si český národní tým pojistil postup do čtvrtfinále, byla branka Matěje Blümela, který využil skvělé nahrávky Hynka Zohorny.

Ze zápasu nelze vypíchnout jen jeden okamžik, i v útoku jsme kromě mého gólu měli dost šancí. Samozřejmě nás držela hlavně kvalitní obrana a je důležité vědět, že i proti takovému soupeři jako je USA, dokážeme skvěle bránit. Jsem rád, že před utkáním s Finskem nemáme den volna a jdeme hned na to,“ těší se na zápas se Seveřany střelec rozhodující branky proti USA.

Důležitým strůjcem těsné výhry byl brankář Karel Vejmelka, který si připsal 24 zákroků, zaznamenal vůbec první čisté konto na světovém šampionátu a podpořil výborně fungující českou defenzivu.

„Nejsložitější pro mě byl závěr utkání, kdy jsme byli pod velkým tlakem Američanů a chci klukům moc poděkovat, jak dokázali výborně bránit. Kluci mi hrozně pomohli, když zblokovali hrozně moc střel. Ale hra s pevnou obranou je přesně ten styl hokeje, který potřebujeme hrát v těžkých zápasech,“ chválil spoluhráče strážce české svatyně. 

Čtěte také

Závěrečné utkání v základní skupině čeká český tým v úterý 24. května od 19:20 proti domácím Finům. Po něm bude rozhodnuto o složení čtvrtečních čtvrtfinálových dvojic. Duel budeme samozřejmě vysílat v přímém přenosu s komentářem reportérů Františka Kuny a Petra Kadeřábka.

Kdy ve Finsku hrají Češi?

  • 14. května Česko – Velká Británie 5:1
  • 15. května Česko - Švédsko 3:5
  • 17. května Česko - Rakousko 1:2 po samostatných nájezdech
  • 19. května Česko - Lotyšsko 5:1
  • 21. května Česko - Norsko 4:1
  • 23. května Česko - USA 1:0
  • 24. května od 19:20 Česko - Finsko

Jak nás naladíte?

Nenechte si ujít skvělou hokejovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Radiožurnál Sport vám také přináší ohlasy hráčů a trenérů, reportáže ze zákulisí světového šampionátu.

Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

Spustit audio

Související