Snímek Posunout hranice popisuje příběh lezecké ikony dneška Adama Ondry. Buďte u toho s Radiožurnálem Sport. Od 27. října bude ke zhlédnutí v kinech

20. říjen 2022

Adam Ondra začal s lezením ve stejném věku, ve kterém se naučil chodit, a od té doby již nepřestal. Sbírá medaile, rekordy a posouvá hranice toho, co je v lezení ještě možné. Tvůrci filmu doprovázeli Adama Ondru celé 3 roky nejen na lezeckých závodech, při lezení v přírodě na skalách nebo při náročném tréninku, ale točili s ním i doma, při společných chvílích s rodiči, a především s přítelkyní Ivou. Dokument s názvem Posunout hranice bude v kinech od 27. října.

Adam Ondra, největší lezecká ikona současnosti, dosahuje fenomenálních sportovních výkonů. Z nemluvného introverta se stala světová sportovní hvězda a z touhy lézt úkol vždy zvítězit. Skrze Adamův příběh a jeho tvrdou přípravu na olympiádu v Tokiu ve filmu sledujeme proměnu sportovního lezení a sportu obecně, vliv komerčních tlaků, médií a diváků toužících po show, ve kterou se lezecké závody mění.

Čtěte také

Poslouchejte Radiožurnál Sport a Radiožurnál, protože v týdnu od 24. října budeme ve vysílání soutěžit o vstupenky do kina na premiéru filmu. Ten diváci poprvé uvidí ve čtvrtek 27. října. Naše stanice je mediálním partnerem nového filmu.

autoři: Radiožurnál Sport , rej

Související

Sledujte nás