Šestý muž z Giro d’Italia Jan Hirt: Od první horské etapy jsem věděl, že jedu v životní formě

Jednatřicetiletý cyklista Jan Hirt zazářil na nedávném Giro d’Italia, kde v celkovém pořadí obsadil šesté místo. Ve sportovní talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové se rozpovídá i o tom, jak vyhrál těžkou horskou etapu nebo jaké změny v Itálii probíhaly. Jak se vyvíjí týmová taktika během třítýdenní Grand Tour? Zaručí mu úspěch z prestižního podniku lepší finanční podmínky v týmu? Poslechněte si celý rozhovor s rodákem z Třebíče.

V které části třítýdenního závodu jsi vycítil, že máš životní formu a že budeš útočit výše než na elitní desítku?

Od první horské etapy s cílem na Etně jsem věděl, že jsem na tom letos opravdu dobře. Protože v minulém ročníku jsem zde ztratil na špici šest minut a nyní to bylo jen nějakých dvacet vteřin. S elitní desítkou jsem byl stále opatrný, protože startovní pole bylo opravdu nabité, ale horské etapy mi dodaly potřebnou sebedůvěru.

Čtěte také

Máš za sebou úspěšné Giro d’Italia. Bude v druhé polovině sezony tvým hlavním cílem španělská Vuelta?

Určitě je to vrcholná akce druhé části sezony, ale nejspíše tam nepojedu na celkové umístění a spíše budu pomáhat ostatním nebo se snažit vyhrát nějakou etapu. 

Jsi spokojen se současným zaměstnavatelem, u kterého závodíš? Díváš se i po jiných možnostech?

Tým, kde jsem momentálně, mě dal po nejistých covidových letech dohromady a hlavně je v něm výborná atmosféra a skvělá parta závodníků. Myslím si ale, že je to tak padesát na padesát, jestli v týmu zůstanu.

V čem českému cyklistovi prospělo zimní soustředění v Kolumbii? Jak těžké pro Jana Hirta bylo hledání nového týmu během covidového období? Poslechněte si rozhovor se současnou ikonou tuzemské silniční cyklistiky!

Páteční finiš K. Neumannové na Radiožurnálu Sport

Související