Olympionici musí najít balanc mezi úspěchy a emočním poutem ke sportu, tvrdí mentální kouč
Bývalý manažer Jan Mühlfeit se momentálně věnuje mentálnímu koučování a spolupracuje s těmi největšími českými sportovními hvězdami. „Lidé si myslí, že ke mně přijdou dvakrát a budou mentálně odolní. Trvá to ale řádově několik měsíců. Sedíme nad tím, jaké jsou problémy a řešíme konkrétní věci,“ popisuje svoji práci v talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové. „V momentě, kdy je člověk přemotivovaný, tak se v jednu chvíli začne strašně bát a ten výkon začne padat.“
V čem jsou si manažeři a sportovci podobní? Jaký je rozdíl mezi americkými a českými sportovci po mentální stránce? A jak si vybírá sportovce, se kterými bude spolupracovat? Poslechněte si celý rozhovor Kateřiny Neumannové s mentálním koučem Janem Mühlfeitem.
Související
-
Japonci se chtějí ukázat před světem. Olympiáda v Tokiu určitě bude, tvrdí šéf olympijského výboru
„Hraje nám do karet, že půl roku letní olympiádě v Tokiu je zimní v Pekingu. My to z Evropy moc nevidíme, ale mezi Japonskem a Čínou je velká rivalita,“ popisuje Kejval.
-
Ke zlepšování je prostor vždycky. S věkem je to ale čím dál tím těžší, tvrdí sportovní biochemik
„Sportovní biochemie sice pokulhává za tou normální, technologie se vyvíjejí a z kapky krve se dá stanovit obrovské množství parametrů,“ popisuje biochemik Emil Bolek.
-
Ekonom Tůma: Doba se změnila. Sport vytváří zaměstnání pro 200 tisíc lidí a zhruba tři procenta HDP
„Z hlediska ekonomiky je významné, aby sportovala velká část populace, protože to má dopady třeba na oblast zdravotnictví,“ říká ekonom Zdeněk Tůma.