Jeden rok mezi elitou a pak útrum. Kdo z českých klubů si užil jen rok v nejvyšší soutěži?
Třicet zápasů venku. Znojmo hrálo při premiérové účasti v lize domácí zápasy v brněnském azylu
V roce 2013 si fotbalové Znojmo už dvě kola před koncem ročníku zajistilo historický postup do první ligy. „,Je to neskutečný pocit. Příprava na první ligu zabere hodně času a uděláme všechno pro to, abychom ji mohli hrát,“ přiznal pro oficiální web Znojma tehdejší prezident klubu Ota Kohoutek. Jihomoravský klub kvůli nevyhovujícímu stadionu hrál zápasy v Brně Králově poli. Znojmo při účasti v lize přezimovalo na desátém místě, ale na jaře následoval pád na poslední místo.
Související
-
Krachy českých klubů v nejprestižnějších ligových soutěžích. Jaké byly jejich osudy?
Sportovní prostředí zná úspěšné, neúspěšné kluby, ale také organizace, které zkrachovaly nebo skončily. V pravidelném seriálu Radiožurnálu Sport uslyšíte každý den od 8:20.
-
Sportovní střelba jako klenot českého sportu a záruka olympijských úspěchů
Každý den od 8:20 si budeme v seriálu Radiožurnálu Sport připomínat největší úspěchy českých střelců.
-
Pořad S mikrofonem za hokejem se vrací. Poznejte historii rozhlasového hokejového vysílání
Reportéři Radiožurnálu Sport budou i v nadcházející sezoně na všech tuzemských hokejových stadionech popisovat dění na ledě. Uslyšíte v pořadu S mikrofonem za hokejem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.