Nevýrazný Wales a drtivý finiš Íránců. Dotáhne to asijský tým k premiérovému postupu do vyřazovací fáze?

Mnozí fotbaloví experti po pondělním debaklu Iránu 2:6 s Anglií odsoudili asjiský tým k jasně poslednímu místu ve skupině B. Fotbalisté Íránu ale na mistrovství světa v Kataru porazili 2:0 Wales a vrátili se do hry o postup do vyřazovací fáze turnaje. Rozhodující okamžiky zápasu přišly až v nastavení, když se nejdříve v 98. minutě prosadil Rúzbe Češmí a o tři minuty později konečné skóre stanovil Rámín Rezajíán. Další šokující výsledek šampionátu tak byl na světě!

V 86. minutě utkání brankář Walesu Hennessey při výběhu zasáhl místo míče Taremího. Sudí Escobar nejdřív velšskému brankáři udělil žlutou kartu, ale po intervenci videorozhodčího ho vyloučil. To byl zlomový okamžik zápasu. „Neviděl jsem ten zákrok, takže to nemůžu moc hodnotit. Červená karta ale vždy utkání ovlivní. Musíme bojovat dál, dát se dohromady a jít do příštího utkání zase naplno,“ říkal zklamaný kapitán Walesu Gareth Bale.

V posledním zápase ve skupině čeká Wales soupeř z Anglie, který už je po remíze s USA blízko postupu do osmifinále. Zároveň ve hře je nevyzpytatelný Írán, který se střetne právě se zámořským celkem. Je to jen začátek, musíme tu rozdělanou práci dokončit a postoupit. Je to pro nás skvělý den, nevím ani jak našim hráčům poděkovat, byli fantastičtí. Zaslouží si velký respekt, protože hráli pro celý národ a fanoušky, chválil svěřence portugalský trenér Íránu Carlos Queiroz.

O postupujících ze skupiny B se rozhodne v Kataru v úterý, kdy se oba duely rozehrají souběžně ve 20 hodin. Na Radiožurnálu Sport je samozřejmě nabídneme v přímém přenosu, stejně jako všechny ostatní fotbalové šlágry z právě probíhajícího šampionátu.

autoři: Jakub Marek , rej