Fotbalová tipovačka: čtvrtina čtenářů věří ve zlato Brazílie, Argentina je v závěsu

24. listopad 2022

Mistrovství světa ve fotbale pokračuje pátým hracím dnem, ale tipovací soutěž webu iROZHLAS.CZ se již uzavřela. Celkem vyplnilo své tipy 1828 čtenářů, přičemž jako největší adepty na medaile vidí Brazílii, Argentinu a Francii. Ale třeba Argentina za sebou má už zkrat v úvodním duelu se Saúdskou Arábií. Nedařilo se ani dalšímu z favoritů. Německo překvapivě podlehlo Japoncům. Jak se zatím daří vašim oblíbencům? Kdo si nakonec dokráčí pro titul světových šampionů?

V tipovačce k mistrovství světa ve fotbale čtenáři vyplňovali, kdo podle nich získá zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili a kolik gólů padne ve finálovém utkání. Z celkového počtu 1828 tipérů věří 477, že si po 20 letech dojde pro titul Brazílie, přičemž celkově 1120 tipů predikuje pro historicky nejúspěšnější tým světových šampionátů medaili. Ihned v závěsu se drží další jihoamerický gigant, Argentina. Avšak 411 čtenářů, kteří jí tipují na zlato, muselo znervóznět, když jeden z favoritů turnaje ve svém úvodním utkání překvapivě prohrál se Saúdskou Arábií. Tým kolem Lionela Messiho bude muset ve zbývajících zápasech skupiny C proti Mexiku a Polsku zabrat.

Čtěte také

Další týmy už mají výraznější odstup. Na pomyslném třetím místě je Francie, které věří 194 tipérů, že se jí podaří obhájit zlato z minulého šampionátu. Celkem 681 lidí věří, že svěřenci Didiera Deschampse získají jakýkoliv cenný kov.

Po výše uvedené trojici patří mezi hlavní adepty na medaili další fotbalové velmoci. V zisk kterékoliv medaile dále věří čtenáři Německu (525 hlasů), Anglii (524) a Belgii (465).

Čtěte také

Počet gólů ve finále

Finále mezi Francií a Chorvatskem z posledního mistrovství světa nabídl napínavou přestřelku, ve které padlo šest gólů. Zbývající zápasy o zlato ve 21. století ale tolik branek nenabídly. Dvakrát padly dva góly a dvakrát rozhodla jediná trefa. Nejvíce čtenářů věří v kompromis mezi oběma variantami. 814 tipů míří na tři góly ve finále. Následuje tip na dva góly (466 hlasů).

Vyhodnocení tipovačky bude samozřejmě po skončení šampionátu. Nejlepších 15 tipujících odměníme. Ceny do tipovačky

autoři: iROZHLAS.cz , Radiožurnál Sport , lis , rej
Spustit audio

Související