Martin Procházka: Nebýt Davida Pastrňáka, tak medaili ze šampionátu nemáme. Byl základem úspěchu

Jaké bylo hokejové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách? Aktuální dojmy z bronzového úspěchu českého týmu přináší hokejový expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka. Kdo zářil v týmu trenéra Kari Jalonena? Vrací se národní tým mezi světovou hokejovou špičku? Proč rozhodčí v nejdůležitějších zápasech tak často chybovali? Poslechněte si aktuální díl pořadu, který hodnotí právě skončený světový šampionát, který přinesl českému hokeji vytouženou medaili!

Momentů, které stály za českým úspěchem je určitě více. Martine, jaký je podle tebe ten hlavní?

Nejzásadnějším faktorem byl přílet Davida Pastrňáka, který první lajnu posunul ještě o level výše. Do elitní formace se hned zapracoval a určitě byli nejlepším útokem na šampionátu. Troufnu si tvrdit, že nebýt Davida, tak medaili nemáme.

Čtěte také

Naplnil trenér Kari Jalonen svoji misi?

Myslím si, že ano. Po deseti letech se přivezla medaile, což je nejdůležitější. Výkony sice nebyly nejpřesvědčivější, ale vytoužený výsledek přišel. Překvapil mě tím, jak dokázal trenér dát týmu klid a stále mu důvěřoval. Neměnil formace a stále hráčům dodával potřebné sebevědomí. Nechal kluky být a oni to zvládli, což bylo jedno z nejdůležitějších rozhodnutí.

Čeští hokejisté přivezli ze šampionátu bronzovou medaili, ale zároveň podlehli Švédsku, Finsku, Rakousku a vysoko i Kanadě. O čem to vypovídá?

Stále máme obrovský odskok od Finů a Kanaďanů, což potvrdily výsledky právě na šampionátu. Ke kvalitám elitních celků nám ještě chybí, aby čeští hráči výkonnostně dozráli.

Proč se v posledních letech na vrcholných akcích nedaří Švédům? Co stojí za kralováním Finů na mezinárodním hokejovém poli? Jak si expert Radiožurnálu Sport užíval atmosféru přímo v dějišti šampionátu? Poslechněte si názory Martina Procházky!

Čistá hra Martina Procházky každé úterý na Radiožurnálu Sport
Spustit audio

Související