Lidé za oponou. Jak na světovém šampionátu v biatlonu funguje fyzioterapeut nebo servisní tým?

Biatlon jako láska. Fanoušci na české reprezentanty nezanevřeli ani přes neúspěch ve štafetě

Čeští biatlonisté nezahájili domácí mistrovství světa podle představ. V úvodním závodě týmových smíšených štafet dojeli až na 14. místě. I přes nepřízeň počasí dorazilo do Vysočina arény podle pořadatelů 20 tisíc fanoušků, kteří si závod užili ve velkém stylu.

Biatlonista Michal Krčmář musel ve středečním závodě smíšených štafet hned po první střelbě na jeden trestný okruh. „S námi to nic nedělá, hlavně, aby s ním to také nic nedělalo. Holky to doženou, my jim věříme,“ komentovaly české fanynky s úsměvem fakt, že Krčmář musel na trestné kolo.

Čtěte také

I když se české biatlonové štafetě nedaří v úvodním závodě mistrovství světa, tak čeští fanoušci mohutně fandí. Jana a Jirka na sobě mají české reprezentační čepice a podporují domácí reprezentanty. „Máme to od minulého roku a nějaké věci máme od Ježíška, třeba od táty máme podtácek na piva. Budeme tady až do 18. února. Chceme si udělat tradici z toho, když tady budou závody, že budeme na místě,“ přiznalo sourozenecké duo.

„Holky byly výborné a zajely skvěle. Samozřejmě, když odjel Michal Krčmář, tak tu moc nadšení nebylo. Počasí nás neodradilo, dorazil jsem se svými dvěma dcerami a rádi jsme jeli, ostatně skoro jako každý rok,“ řekl fanoušek Radek.

I když Jesica Jisslová dovezla českou štafetu až na 14. místě, tak jistotou je, že biatlonoví fanoušci na národní tým nezanevřou.

autoři: Jan Kodet , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.