Hokej živě na Radiožurnálu Sport! Podívejte se na program přenosů

7. květen 2023, aktualizováno

Závěrečnou akcí pro hokejovou reprezentaci před startem mistrovství světa jsou České hokejové hry. Tým trenéra Kariho Jalonena v Brně v úvodním zápase podlehl Finsku 2:3 po prodloužení, v druhém duelu porazil Švédsko 4:3 a na závěr programu prohrál 2:3 se Švýcarskem. Všechny zápasy jsme vysílali v přímém přenosu na Radiožurnálu Sport. Nalaďte si naši stanici a užijte si pravou hokejovou zábavu.

Neděle 7. května

3. zápas: Česko - Švýcarsko 2:3

Odehrané zápasy

Finsko - Česko 3:2 po prodloužení (1. zápas, čtvrtek 4. května)

Čeští hokejisté podlehli v úvodu Českých her v Brně Finsku 2:3 po prodloužení a v sedmém utkání ve finální přípravě na mistrovství světa v Rize a Tampere utrpěli první porážku. V tabulce Euro Hockey Tour svěřenci finského kouče Kariho Jalonena klesli ze druhého na třetí místo o skóre za svého soupeře. Druhý zápas turnaje Češi sehrají v sobotu od 16.00 se Švédskem.

„Ztratit zápas takto v závěru je velká škoda. Ve třetí třetině jsme Finy přehrávali, ale na konci to musíme zvládnout. Byl to přípravný zápas na mistrovství světa a myslím si, že z dnešního utkání tam je hodně věcí, na kterých můžeme stavět. Osobně jsem se cítil překvapivě dobře a postupně to očekávám jen lepší,“ řekl pro Radiožurnál Sport útočník Dominik Kubalík.

Česko - Švédsko 4:3 (2. zápas, sobota 6. května)

Čeští hokejisté porazili v druhém vystoupení na Českých hrách v Brně již jistého vítěze Euro Hockey Tour Švédsko 4:3 a dostali se se čtyřmi body do čela tabulky turnaje. Zároveň si zajistili konečné druhé místo v tabulce EHT. Shodně třemi body za gól a dvě asistence se na výhře podíleli útočníci Daniel Voženílek a Ondřej Beránek. V neděli od 16.00 budou Češi v generálce na mistrovství světa útočit na triumf na domácím podniku proti Švýcarsku.

Poslouchejte Radiožurnál Sport a nenechte si ujít to nejpodstatnější ze zápasů českého týmu. Přímo v dějišti Českých hokejových her v Brně máme reportéra Petra Kadeřábka. Užijte si přímé přenosy v našem vysílání.

autoři: Radiožurnál Sport , rej
Spustit audio

Související

Sledujte nás