Ester Ledecká bude v Pekingu útočit na další medaile. Jak se v Česku daří vychovávat úspěšné lyžaře?
Přístup do hor je pro sjezdové lyžaře rozhodující. Bez něj by se na olympijské hry nedostali
Sjezdové lyžování je jedním z nejoblíbenějších českých sportů. Díky Olze Chrvátové, Šárce Strachové a Ester Ledecké má Česko v tomto sportu i olympijské medaile. Všem také v kariéře pomohlo to, že měly snadný přístup do hor. Podobně to ale mají i další olympionici. „Máme chatu na Klínovci, což je asi 40 minut od Chomutova. Celé mládí jsem trávil tam a jezdil. Pro lidi z Alp je to jednodušší, ale i tady se to dá,“ popisuje olympionik Jan Zabystřan.
Související
-
České hory nejsou jen vleky a sjezdovky. Jak si zalyžujete na hřebenech a kdo vás zachrání z laviny?
Jak složité je najít člověka v lavině a kdo se stará o běžecké stopy na hřebenech? Poslechněte si seriál Radiožurnálu Sport vždy v 8:20.
-
Lidé kolem českého biatlonu. Kdo pomáhá našim reprezentantům podávat ty nejlepší výkony?
Nový seriál Radiožurnálu Sport o lidech v pozadí českého biatlonu uslyšíte od pondělí do neděle každý den od 8:20.
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.