Deník Vojtěcha Šilhana z Kataru! Užijte si s námi atmosféru světového fotbalového šampionátu

Poslechněte si fanoušky Chorvatska před semifinálovým zápasem s Argentinou

„My máme Luku Modriće, to je dirigent, kterého zná celý svět a šéfuje pořádnému orchestru. Ničeho se nebojíme. Bude to 1:1 a postoupíme na penalty, uvidíte,“ mluvil odhodlaně chorvatský fanoušek Darko, který trefně zmínil dvě největší zbraně balkánského týmu. Co je pro Argentince Lionel Messi, je pro Chorvaty Luka Modrić. Sedmatřicetiletý kapitán je nejen nositelem obrovské kvality, ale jde příkladem i co se týče píle a odhodlání. Prokáže to i v semifinále?

„Srdce mi buší už teď, ale strach nemám. My jsme Chorvatsko a oni jsou jen Messi. Tým je víc než jednotlivec. Modrić Messiho ubrání, Petković dá gól a my půjdeme slavit na pláž postup. Tak to prostě bude,“ předpovídal chorvatský fanoušek Zoran průběh semifinále mistrovství světa.

Do něj půjdou Chorvati nabuzení nejen výhrou ve čtvrtfinále nad Brazilci. V hlavách obou soupeřů určitě zůstalo ještě chorvatské vítězství 3:0 v posledním vzájemném zápase před čtyřmi roky na mistrovství světa v Rusku.

autoři: Vojtěch Šilhan , rej
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.