Deník Vojtěcha Šilhana z Kataru! Užijte si s námi atmosféru světového fotbalového šampionátu

Mistrovství světa táhnou dobrovolníci, je jich 20 tisíc a jsou pilířem úspěchu organizačního štábu

Katar vybudoval tři linky metra, pořídil sedm tisíc nových autobusů. Nic z toho by ale nemělo cenu, kdyby se na pomoc nepřihlásilo přes dvacet tisíc dobrovolníků. „Oni jsou hlavním pilířem úspěchu. Bez nich by to nefungovalo. Je úžasné, že chtějí pomáhat navzdory svým povinnostem. Za to jsme se jim museli odměnit, protože to dělají jen z radosti a lásky ke sportu,“ pochvalovala si práci dobrovolníků Rasha Al Qarniová, která je hlavní koordinátorkou všech dobrovolníků.

Zmíněná odměna pro dobrovolníky je fanzóna, kde společně bydlí, mají možnost se v době volna dívat na zápasy a poznávat se navzájem. Připomíná to trošku dětský tábor a atmosféra je tam velmi příjemná. „Je to jedinečná zkušenost. Tohle zažijete jednou za život. Já osobně jsem tu nejen proto, abych pomáhal, ale abych poznal nové lidi z různých zemí,“ říká dobrovolník Bruno.

autoři: Vojtěch Šilhan , rej
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.