Češi se chystají na zápasy Davis Cupu v Portugalsku s Lehečkou i nováčkem Menšíkem

3. únor 2023, aktualizováno

České tenisty už v sobotu 4. února čeká kvalifikace o postup do finále Davis Cupu. Proti týmu Portugalska bude bojovat hodně mladý výběr trenéra Navrátila. Premiéru v prestižní soutěži si připíše teprve sedmnáctiletý Jakub Menšík. Kolik zaplatil nováček na týmové večeři, jaká kuriozita se mu přihodila ve sprše? Poslechněte si reportáž Lukáše Michalíka a o víkendu fanděte českým reprezentantům v těžkém boji proti Portugalcům. Na místě budeme mít reportéra Davida Prouzu.

„Platil jsem 470 eur. Byly kolem toho i nějaké sázky. Na euro přesně to tipl náš masér. Oproti nějakým jiným zemím, které jsou dražší, jsem to docela vyhrál.“

Čtrnáctičlenný český tým vzal Jakub Menšík v Portugalsku do pizzerie a účtem v přepočtu vyšším než 11 tisíc korun jejímu personálu určitě udělal radost. Podle rodáka z Prostějova si společnou večeři nejvíc užil daviscupový spoluhráč Tomáš Macháč.

„Využil toho nejvíc. Měl dva předkrmy, carpaccio a caprese. Potom polévku, půlku pizzy a lasagne. Zakončil to tiramisu, takže se rozšoupl úplně nejvíc, popsal loňský finalista juniorského Australian Open Jakub Menšík.

Český tým na Pyrenejském poloostrově stále trápí zima. Ranní teploty se v Portugalsku pohybují kolem 4 stupňů Celsia a o moc příznivěji není ani v hale, kde se o víkendu bude hrát.

Čtěte také

„Podmínky jsou tady náročné. Já jsem přiletěl z teplých krajin, kde bylo 35 stupňů, a tady mám na sobě bundu. Teplotní rozdíl je opravdu veliký, přiznal Jakub Menšík, který při své daviscupové premiéře rozhodně nemá nouzi o netradiční zážitky.

Kromě asi nejdražší večeře v životě nebo trénincích v teplých bundách může talentovaný tenista vzpomínat i na kuriózní situaci ve sprše.

„Chtěl jsem se osprchovat, tak jsem si pustil vodu, a najednou upadl kohoutek a nešlo to vypnout. Snažil jsem se to různě nandávat a vypnout. Nakonec se to povedlo asi po 20 minutách. Nějaké hektolitry vody jsem tady vypotřeboval,“ dodal Jakub Menšík.

Kvalifikace Davis Cupu se odehraje v městě Maia, necelých deset kilometrů od Porta. V sestavě českého týmu nechybí ani čtvrtfinalista z nedávného Australian Open Jiří Lehečka, kromě něj a Menšíka má kouč Navrátil k dispozici ještě Tomáše Macháče, Víta Kopřivu a Adama Pavláska.

Daviscupové utkání českých tenistů s domácími Portugalci o postup do finálového turnaje se bude hrát o víkendu 4. a 5. února. Na místě bude i reportér Radiožurnálu Sport David Prouza, takže vám nic podstatného ze zápasů českých tenistů neuteče. Živé vstupy z Portugalska uslyšíte už v sobotu od 16 hodin v pořadu S mikrofonem za sportem. 

autoři: Lukáš Michalík , rej
Spustit audio

Související

Sledujte nás