Argentina porazila Polsko 2:0 a zahraje si osmifinále. Do vyřazovacích bojů postupují i Poláci

Fotbalisté Argentiny v závěrečném utkání skupiny C na mistrovství světa v Kataru porazili Polsko 2:0 a z prvního místa v tabulce postoupili do osmifinále. V úvodním dějství sice kapitán Argentiny Lionel Messi nedal penaltu, ale hned ve 46. minutě se trefil Alexis Mac Allister a v 67. minutě přidal pojistku Julián Álvarez. Do vyřazovacích bojů se navzdory porážce kvalifikovali i Poláci. V souběžně hraném utkání Mexiko porazilo 2:1 Saúdskou Arábii, i tak se s turnajem loučí.

Po úvodním zaváhání, kdy ve skupině tým kolem Lionela Messiho překvapivě prohrál 1:2 se Saúdskou Arábií, se jeden z favoritů na celkové vítězství na turnaji vzchopil a po výhrách 2:0 nad Mexikem i Polskem postupuje do vyřazovací fáze.

Být tady a hrát za národní tým je prostě nejvíc. Speciálně kvůli lidem v Argentině, cítíme jejich podporu a lásku, uděláme pro ně všechno, co můžeme, sliboval talentovaný Julian Álvarez.

Pozici favorita na celkový triumf po vítězném zápase proti Polsku vyvrátil hlavní kouč Argentinců Lionel Scaloni. Odehráli jsme dobrý zápas a musíme takto pokračovat. Jsme silný tým a budeme bojovat, ale myslet si, že se staneme mistry světa, protože jsme teď vyhráli, je úplně mimo,“ krotil přehnané emoce lodivod Argentinců.

I přes porážku od favorizovaného celku měli z postupu do osmifinále radost Poláci. Ti v neděli 4. prosince od 16:00 vyzvou obhájce titulu Francouze. Už o den dřív se ve 20 hodin střetnou Argentinci s Austrálii. Všechna utkání můžete sledovat v přímém přenosu ve vysílání Radiožurnálu Sport.

VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE

Polsko - Argentina 0:2 (0:0)

Branky: 46. Mac Allister, 67. Álvarez. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, De Vries - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Krychowiak - Acuňa. Diváci: 44 089.

Saúdská Arábie - Mexiko 1:2 (0:0)

Branky: 90.+5 S. Davsárí - 47. Martín, 52. Chávez. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.) - Irrati (video, It.). ŽK: Šahrí, Hasan, Tambaktí, Madú, Amrí, Bahabrí - E. Álvarez. Diváci: 84 985.

autoři: Radiožurnál Sport , rej