Pokud by se Polsko dostalo do finále mistrovství světa, tak bych klidně posunul nebo zrušil bohoslužbu, přiznává římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik

Pozvání do Speciálu Radiožurnálu Sport před dalším hracím dnem na světovém šampionátu ve fotbale přijal i římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, který se těší především na večerní utkání skupiny C mezi Polskem a Argentinou. Jak vůbec došlo ke spojení kněze a zálibě ve fotbale? Srdcem je na straně Lewandovského, ale z Messiho jde podle něj strach. Poslechněte si exkluzivní rozhovor a navnaďte se na dnešní fotbalový program šampionátu. Všechna utkání vysíláme v přímém přenosu.

Svatý Jan Pavel II. nebo Robert Lewandowski? Kdo je momentálně v Polsku oblíbenější?

V současné době určitě Lewandowski, ale Jan Pavel II. byl velkým fanouškem sportu a sám prohlásil, že z těch nejméně podstatných věcí, které na světě existují, je fotbal nejdůležitější,“ přiznává římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

Ve večerním duelu mezi Polskem a Argentinou, který v přímém přenosu nabídne od 20 hodin Radiožurnál Sport, nepůjde jen o postup, ale ostře sledovaný bude souboj i mezi hvězdami svých celků Messim a Lewandowskim.

Čtěte také

Polsko před závěrečnými zápasy základní skupiny C vede tabulku se čtyřmi body a skóre 2:0 a postup do vyřazovací části má ve své moci. Co by postup pro Poláky znamenal?

„Fotbal je pro nás náboženstvím a doufám, že se o nás bude mluvit v pozitivním světle v celém fotbalovém světě. Pokud by se to podařilo, tak bych to přirovnal k tomu, když přijede papež do Polska. Já osobně jsem fotbalem trochu střelenej a trefenej. Vůbec bych neměl výčitky svědomí, kdybych musel třeba kvůli finále mistrovství světa, kde by hrálo Polsko, posunout nebo dokonce zrušit bohoslužbu,“ dodává Czendlik.

Ve 20 hodin souběžně startují duely Polska s Argentinou a Saúdské Arábie s Mexikem, které rozhodnou o postupujících do další fáze. Nenechte si to ujít s Radiožurnálem Sport. Přehled zápasů zde: FOTBAL ŹIVĚ.

autoři: Martin Minha , rej
Spustit audio

Související