„Vynikající výkon, zvítězila zkušenost.“ Kapitán českých tenistů Navrátil po postupu chválou nešetřil

6. únor 2023

Čeští tenisté vyhráli daviscupovou kvalifikaci v Portugalsku 3:1 na zápasy a zahrají si podzimní finálovou fázi slavné týmové soutěže. Rozhodující bod přidal Jiří Lehečka, který domácího Joaa Souzu porazil 6:4 a 6:1. Po dvou letech se vrací mezi elitu. Češi si v kvalifikaci Davis cupu v Portugalsku vybojovali postup do finálové fáze. Poslechněte si, jak vystoupení českého týmu hodnotil kapitán Navrátil.

„Cítím se skvěle, hlavně proto, že se nám to jako týmu povedlo a že jsem mohl přispět ke dvěma bodům. Myslím, že se nám podařilo se jako týmu semknout a předvést co nejlepší tenis,“ pochvaloval si pro Radiožurnál Sport Jiří Lehečka, který povzbuzen účastí ve čtvrtfinále dvouhry Australian Open, zařídil dva body českého týmu. Zároveň ale se sebereflexí dodává.

„Určitě je potřeba zapracovat na všem, protože mým cílem je zlepšovat, posouvat svoji hru, hrát ty největší turnaje a mít podobných úspěchů jako na Australian Open více. Rozhodně bude potřeba zapracovat na všem o trochu víc, abych hru vyšperkoval k dokonalosti,“ říká autor dvou českých bodů Jiří Lehečka, ten zbývající přidal rovněž v singlu Tomáš Macháč.

Spokojený kapitán

Kapitán Jaroslav Navrátil tak po postupu do finálové fáze Davis Cupu zářil spokojeností.

„Předvedli opravdu vynikající výkon. Určitě jsme nebyli favorité. Zvítězila zkušenost a výsledky Jirky z poslední doby, které pomohly k tomu, že vyhrál dva zápasy velice lehce. Tomáš porazil první den nebezpečného Souzu, který je velice kvalitním hráčem. Za to jsem nesmírně rád.“

Vyprávěl po závěrečném zápase v Portugalsku Navrátil, který doufá, že s Lehečkou, Macháčem a spol. může navázat na úspěchy z dob, kdy Česko táhli Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. 

„Máme před sebou půl roku a bylo by dobré, kdyby se dařilo i Víťovi Kopřivovi, Daliborovi Svrčinovi, Adamovi Pavláskovi, abysme se za půl roku sešli a řekli jsme si, že se nejedeme do finále účastnit, ale udělat tam úspěch,“ říká odhodlaně český kapitán.

autoři: David Prouza , mim , rej
Spustit audio

Související

Sledujte nás