1. duben 2024

V prvním semifinálovém duelu měli hokejisté Pardubic už od úvodních minut herní i střeleckou převahu, ale z prvního gólu se radoval Litvínov. V čase 09:22 skvěle tečoval ránu Jindřicha Abdula Andrej Kudrna, který poslal Severočechy do vedení. Pardubice nakonec utkání otočily, vyhrály 2:1 a ujaly se vedení v sérii.

Domácí začali podle očekávání aktivně a litvínovský brankář Tomek byl od úvodu v permanenci. Ve 3. minutě byl blízko otevření skóre Pánik, slovenský gólman ve službách soupeře si ale poradil s první střelou i následnou dorážkou.

V polovině první třetiny zaskočil téměř vyprodanou enteria arenu Abdul, který si nabruslil do ideální pozice mezi kruhy a Will po jeho tečované střele poprvé inkasoval. Šťastným střelcem byl Andrej Kudrna.

Co si o chytré teči litvínovského střelce Andreje Kudrny myslí olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka? To uslyšíte v pořadu Čistá hra v úterý od 10 hodin na Radiožurnálu sport.

autoři: Radiožurnál Sport , rej