Ve čtvrtek startuje parkurový svátek Global Champions Prague Playoffs 2021

18. listopad 2021

Pražská O2 arena se změnila v centrum nejlepšího světového parkuru, který bude možné od 18. do 21. listopadu vidět. Chybět nebudou olympijští šampioni ani další medailisté. Z TOP 10 světového žebříčku dorazí sedm jezdců.

Oficiální seznam jezdců obsahuje řadu parkurových superhvězd, které nastoupí nejen do sobotní Super Grand Prix LGCT, ale také do Super Cupu GCL, ve kterém jako členové šestnácti týmů budou bojovat o celkovou dotaci šest milionů eur. Do vyřazovacích bojů nastoupí s čistým štítem. Výhodu budou mít pouze čtyři nejlepší celky, které si díky umístění na předních příčkách vysloužily přímý postup do pátečního semifinále. Dvanáct zbývajících družstev bude muset projít sítem čtvrtfinále. Z něj čtyři nepostoupí dál.

Čtěte také

Všechny týmy mohou do pražského Playoffs vyslat až čtyři jezdce, přičemž v každém kole odstartují oproti kvalifikacím nikoliv dva, ale hned tři jezdci. Sestava účastníků je opravdu fenomenální. Mezi nahlášenými jsou například Marlon Zanotelli, Maikel van der Vleuten, Pieter Devos, Gregory Wathelet, Laura Kraut a Ludger Beerbaum.

Z českých jezdců budou moci domácí fanoušci držet palce nejen Anně Kellnerové, ale také Alešovi Opatrnému, Kamilovi Papouškovi, Vladimíru Treterovi a Ondřejovi Zvárovi. Celkem je na soupisce jezdců přes šedesát jmen. Hojně obsazená bude i nižší soutěžní kategorie CSI2*, kde budou převažovat čeští reprezentanti.

Návštěvníci pražské O2 areny se mohou těšit nejen na skvělé sportovní výkony, ale také poutavou světelnou show, elektrizující atmosférou a atraktivní doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Soutěžte o vstupenky na Global Champions Prague Playoffs 2021 v ranním vysílání Radiožurnálu Sport. V pátek máte poslední šanci, kdy můžete lístky na galashow světového parkuru získat!

autor: vla
Spustit audio

Sledujte nás