V zápase mi nefungoval servis, soupeřka byla lepší, přiznala po konci na Australian Open Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová dohrála na grandslamovém Australian Open už ve 2. kole. Česká jednička a nasazená patnáctka prohrála s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou 5:7, 4:6 a potřetí za sebou se jí nepodařilo v Melbourne probojovat do 3. kola. „Soupeřka hrála moc dobře a nedala mi moc šancí utkání otočit. Dobře se pohybovala, navíc mi úplně nešel první servis, což bylo hodně důležité,“ přiznala v rozhovoru pro Radiožurnál Sport tenistka Petra Kvitová. 

Petro, je to zklamání po konci na turnaji větší, když jste letos v Austrálii hrála hodně dobře a porazila přední světové hráčky?

Hrála jsem dobře i dneska, takže je to takové smutné. Na druhou stranu musím uznat, že soupeřka hrála lépe. Někdy prostě takové zápasy jsou, o tom i grandslam je, že soupeřky hrají od prvního kola skvělý tenis. Bohužel jsem byla na té druhé straně, to se stává.

Bylo to utkání horší fyzicky nebo psychicky, protože soupeřka všechno vracela?

V prvním setu asi fyzicky, ale všechno je to spojené, protože v dlouhých gamech šlo všechno. Psychika s fyzičkou jsou spojené, nejde to úplně rozdělit. Škoda, že mi nefungoval víc servis, to by byl zápas možná o něčem jiném. Soupeřka ale i dobře returnovala.

Fanoušci byli během zápasu hodně slyšet. Jak jste ráda, že se po covidových letech znovu hraje před plnou halou?

Na covid už nechci ani vzpomínat, to bylo něco hrozného. Vzalo mi to spoustu energie a nebylo to hezké pro nikoho. I když jsem dnes prohrála, tak nás plná hala hnala. Tenis se fanouškům docela líbil, takže aspoň něco. 

autoři: Jaroslav Plašil , rej
Spustit audio

Související