„Strašně bychom si přály medaili,“ popisuje trenérka Barbory Seemanové před mistrovstvím Evropy

Od úterý do neděle se v ruské Kazani koná plavecké mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Za Českou republiku se na šampionátu představí osm plavců a tři plavkyně – v čele s kraulařkou Barborou Seemanovou. „Budeme odjíždět s ambicemi podat co nejlepší výkony. Medaile ale určitě to není to jediné, pro co si jedeme,“ popisuje trenérka nejlepší české plavkyně Petra Škábová.

„Na každé disciplíně pro ni mám cíl, které jsme si stanovily už na začátku sezony a které bych byla ráda, kdyby splnila,“ doplňuje ve Speciálu Radiožurnálu Sport trenérka.

Čtěte také

Po šestém místě na olympijských hrách a vítězství na mistrovství Evropy v roce 2020 se od Barbory Seemanové očekává útok na nejvyšší příčky. „Určitě je to tlak, ale není to tak jednoduché. Na krátkém bazénu je to úplně jiný závod. Je více silový a může se stát úplně cokoliv. Nejde říct, že když jsem vyhrála dlouhou Evropu, tak si jedu pro zlato. Tak to nevnímám,“ říká plavkyně. 

Na nedávné tiskové konferenci prohlásily, že před šampionátem pracovaly hlavně na třech věcech. „Určitě to jsou obrátky, vlnění, protože to je moje velká slabina a na technice. Snažila jsem se pracovat hlavně na technice záběru,“ popisuje Seemanová

Jak dlouho dopředu se plánují tréninky? Kde hledá Barbora Seemanová chuť a náladu na trénink? Proč se rozhodla neodjet trénovat do Ameriky? Je pro ni plavání droga? A jak se dá nahradit trénink v bazénu? Poslechněte si celý Speciál Radiožurnálu Sport!

Hosty Martina Minhy ve Speciálu Radiožurnálu Sport k mistrovství Evropy v krátkém bazénu byli:

  • Barbora Seemanová, plavkyně a mistryně Evropy z roku 2020,
  • Petra Škábová, trenérka Barbory Seemanové,
  • Martin Charvát, reportér Radiožurnálu Sport.
autoři: Martin Minha , vla
Spustit audio

Související