Poslechněte si příběhy sportovců s českými kořeny, kteří reprezentovali jinou zemi
Martina Navrátilová: Tenisové úspěchy sbírala za USA, v roce 1986 ji diváci tleskali na Štvanici
Martina Navrátilová přiznává, že slyšet českou hymnu je pro ni stále něco jiného než americkou: „Jsem hrdá Češka.“ Z komunistického Československa emigrovala po US Open v roce 1975, když ji bylo 19 let. V 21 letech vyhrála poprvé ve Wimbledonu, tam rodiče nemohli přijet. Své blízké mohla potkat až 11 let od emigrace – v roce 1986 se vrátila do rodné země na finálový turnaj Poháru federace na pražské Štvanici. A tehdy nečekala, že bude mít mezi diváky tak velkou podporu.
Související
-
Když jeden sport nestačí. Kdo je sportovním obojživelníkem v českém rybníčku?
Kteří čeští sportovci se dokázali mezi světovou špičkou prosadit v odlišných disciplínách? Poznejte s námi každý den od 8:20 multitalentované sportovce.
-
Poznejte s námi české hvězdy cyklistického pelotonu
Kdo z Čechů se prosadil mezi cyklistickou elitou? Světový peloton je nelítostný, ale jezdci z tuzemska se i tak dokázali probít mezi nejlepší. Pojďte je poznat s námi!
-
Památné okamžiky českého hokeje. Kde všude hokejisté posbírali medaile?
Mistrovství světa v hokeji hostí finská města Tampere a Helsinky. Jak se dařilo českým hokejistům v minulých letech? Poslouchejte Radiožurnál Sport každý den od 8:20.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.