Olympijský rok s Martinem Doktorem

Vybavení olympijského domu se řeší už v říjnu, říká šéf výpravy Doktor. Vše se musí ověřit s předstihem

Hodiny telefonování a cestování nejen po Evropě. I to je olympijský rok šéfa české výpravy Martina Doktora. V dalším dílu seriálu Radiožurnálu Sport Olympijský rok popisuje, co vše je potřeba řešit dlouho před vypuknutím her.

Co dělal šéf olympijské výpravy na začátku října?

Měli jsme seminář k zimní olympiádě mládeže, která se bude konat v Koreji, kde to již určitě známe. Přesto to bude trochu jiné než při velké olympiádě.

Byla to hlavní náplní vaší práce?

Nejen to, intenzivně se řešila i Paříž. Máme relativně málo času na věci, které se musí řešit dost dopředu. Už v říjnu řešíme vybavení našeho olympijského domu, musíme objednat matrace, vše změřit, vyfotit a podobně. V průběhu října jsme jeli na menší inspekci, abychom věděli potřebné detaily a vše si ověřili předem. Pomalu se v říjnu řeší i administrativa, databáze nebo akreditační systém.

S Barborou Žehanovou, ředitelkou komunikace, něco řešíte v každodenním režimu? Když nepřednášíte, tak vás vidím, že nedáte telefon z ruky a pořád něco řešíte.

Vše si ověřujeme před tím, než něco pustíme ven, Komunikace se svazy není zase tolik nutná, máme dost času. V říjnu jsme měli 29 jistých sportovců.

autoři: František Kuna , tpk , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.