Olympijský rok s Lukášem Krpálkem
Na sushi jsem šel několikrát. Je to jídlo, na kterém opravdu ujíždím, přiznává Krpálek
Český judista Lukáš Krpálek tráví velkou část sezony v Japonsku, kam pravidelně jezdí na soustředění. V seriálu Radiožurnálu Sport Olympijský rok prozradil, jak se v asijské zemi cítí, čím si ho získala a jaké jsou návraty domů.
Japonsko je pro Lukáše Krpálka druhým domovem. Pravidelně jezdí na tamní univerzity na soustředění a nachází tam ten nejkvalitnější trénink. Japonsko si ale neoblíbil jen kvůli neomezenému počtu kvalitních soupeřů pro souboje na tatami, ale i kvůli jídlu. Zejména oblíbenému sushi.
„Zjistil jsem tam, že mám alergii na jednu rybu. Věděl jsem o tom delší dobu. Tady v Čechách, když jdeme někam na sushi, tak si dávám spoustu druhů a vždycky mě začne brnět pusa a začnu trochu natékat, ale nikdy jsem nepřišel na to, že čeho. Teď jsem si dával lososa a na konec langustu nebo něco takového. Snědl jsem asi čtyři kousky a začala mě brutálně brnět pusa. Takže jsem konečně zjistil, z čeho to mám a tuhle rybu už asi vynechám,“ prozradil Krpálek, kterému ani tato příhoda ale chuť na japonskou specialitu nesebrala.
„Na sushi jsme se vydal několikrát a já si každou tuhle chvíli hrozně užívám, protože to je jídlo, na kterém opravdu ujíždím. Já mám celkově rád japonskou kuchyni, ať si dám cokoliv, tak mi to vždy chutná,“ dodává judista.
Návraty domů
Na soustředění do Japonska rodinu nebere, doma na něj tak čeká vždy velké přivítání se synem Antonínem a dcerou Marianou.
„Každý den jsme si volali. Tondovi je smutno, ale Mariánce úplně. Každý den se ptá, kdy přijedu, kolikrát se ještě vyspinkáme. Domů jsem přijel někdy v půl jedenácté večer a ona si pro mě v noci ještě přišla, jestli nepůjdu spát za ní. Akorát jsem vstával ve tři ráno, to už jsem nemohl spát,“ popisuje návrat domů český olympionik.
Takových brzkých vstávání zažil Krpálek během přípravy na olympijské hry hned několik, ale kvůli úspěchu v Paříži to rád podstoupil. Naposledy minulý víkend, kdy se vrátil z posledního soustředění v Japonsku.
Související
-
Šéf olympijské výpravy Doktor se při přípravách na Paříž nezastavil. Na sportovní akci roku se těší
Jak se vybírala lokace Českého domu v dějišti olympijských her? Co všechno musel Martin Doktor zařídit předem, aby se sportovci i realizační tým v Paříži cítili komfortně.
-
Olympijský rok Perušiče a Schweinera: Spánek v hypoxických stanech, trénink v komoře a světový titul
Po veleúspěšné sezoně 2023, kdy čeští plážoví volejbalisté získali titul mistrů světa, se můžou těšit na olympijský turnaj, který se odehraje nedaleko Eiffelovo věže.
-
Lidi zajímají i věci kolem. Není to jen o sportování na soutěžích, říká Krpálek o natáčení filmu
Jaký je judista Lukáš Krpálek herec? I to v reportáži Radiožurnálu Sport prozradil kameraman Jiří Pivoňka, který s českým reprezentantem natáčí filmový časosběrný dokument.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka