Nalaďte si mistrovství Evropy ve fotbale, ať děláte cokoliv. Na Radiožurnálu Sport ho vysíláme živě

4. červen 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale nabídne od 11. června celkem 51 zápasů. Letošní ročník je trochu netradičně pořádán hned v 11 státech po celé Evropě – v Ázerbájdžánu, Německu, Itálii, Rusku, Dánsku, Irsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku, Rumunsku, Španělsku, Skotsku a Anglii. Finále celého turnaje se potom odehraje v Londýně. 

Naše reprezentace ke všem zápasům ve skupině nastoupí na Britských ostrovech a nebudou to mít vůbec jednoduché. První zápas totiž už 14. června odehrají v Glasgow proti Skotsku, ve druhém zápase se střetnou s Chorvatskem a na poslední duel základní části turnaje se přesunou do Londýna, kde vyzvou Anglii. Odehrají tedy hned dvě utkání proti pořadatelským státům.

Zápasy české reprezentace na ME ve fotbale:

14. 6. od 15:00 Skotsko - Česko (-:-),

18. 6. od 18:00 Chorvatsko - Česko (-:-),

22. 6. od 21:00 Česko - Anglie (-:-).

Než ale celé Euro začne, čeká naše fotbalisty ještě přípravný kemp. Ten už tým Jaroslava Šilhavého odstartoval v Jižním Tyrolsku a odehraje i dvě přípravná utkání. V pátek 4. června se v Bologni utká s Itálií a o čtyři dny později vyzve v Praze Albánii.

Poslouchejte Radiožurnál Sport!

Radiožurnál Sport vám jako jediné rádio v české republice přinese všechny zápasy české reprezentace živě. Přímo na místě budou naši redaktoři Jan Suchan a Lukáš Michalík, kteří  budou zápasy komentovat přímo z Velké Británie. Během celého mistrovství Evropy pro vás navíc chystáme řadu magazínů a reportáží.

Nenechte si ujít skvělou fotbalovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

Souček: Máme cíl to vyhrát

Jednou z největších hvězd českého týmu je záložník West Hamu Tomáš Souček. Letos se dokonce zařadil mezi osm nejlepších hráčů anglické Premier League. „Je potřeba mít ten nejvyšší cíl. Ať už skončíme kdekoliv, můžeme si na konci říct, jestli to bylo úspěšné, ale teď všichni musíme mít v hlavě to, že každý zápas na turnaji chceme vyhrát,“ říká.

„Nominace moc velkých překvapení nemá. Trochu mě zarazilo, že tam není brankář Slavie Kolář,“ komentoval ve vysílání Radiožurnálu Sport trenér Jablonce Petr Rada soupisku českého týmu, kterou Jaroslav Šilhavý představil 25. května. O Euro nakonec přišel i další slávistický hráč – Ondřej Kúdela. Ten si kvůli incidentu během březnové odvety osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers nezahraje na evropské scéně deset utkání.

autor: vla
Spustit audio

Sledujte nás