Královnou bílé stopy 2021 se stala Eva Samková. Anketu Svazu lyžařů vyhrála potřetí v kariéře


13. září 2021

Snowboardcrossařka Eva Samková je Královnou bílé stopy 2021. Tradiční anketu Svazu lyžařů ČR o nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony vyhrála osmadvacetiletá závodnice už potřetí v kariéře. V rámci alternativního filmového vyhlášení Samkovou korunoval její partner, herec Marek Adamczyk. 

Eva Samková se na trůn pro Královnu bílé stopy vrátila znovu po roční přestávce. Vystřídala na něm loňskou vítězku Ester Ledeckou a připsala si už třetí triumf v anketě o nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony v kariéře. Především díky zisku bronzové medaile na mistrovství světa a křišťálového glóbu za celkové vítězství ve Světovém poháru snowboardcrossařek hlasování s 34 body jednoznačně ovládla právě před druhou Ledeckou, která získala 15 hlasů. Na třetí příčce se umístila Martina Dubovská.     

Královnou bílé stopy 2021 je Eva Samková. Anketu Svazu lyžařů ČR vyhrála potřetí v kariéře


„Mám velkou radost, zvlášť po takové podivné sezoně, od které jsem vlastně původně neměla žádná očekávání, protože nebylo jasné, zda se vůbec uskuteční. Jsem moc ráda, že to nakonec všechno tak dobře dopadlo,“ popisovala Samková.

Kromě celkového prvenství Samková ovládla také kategorii snowboardista roku. Ledecká zase vyhrála v lyžařských alpských disciplínách. Hned dvě trofeje si odnesl dvojnásobný juniorský mistr světa Matěj Švancer, jenž byl po své poslední sezoně v českých barvách vyhlášen nejlepším akrobatickým lyžařem a zároveň obhájil vítězství v kategorii junior roku.

Historicky poprvé v kategorii skokan na lyžích roku vládla žena – Karolína Indráčková. Mezi běžci se podruhé v řadě radovala Kateřina Razýmová, sdruženářem roku se stal poprvé v kariéře Ondřej Pažout a v travním lyžování vyhrál Martin Barták. Trenérem roku byl vyhlášen kouč Evy Samkové a snowboardcrossové reprezentace Marek Jelínek.

Do Síně slávy českého lyžování byl in memoriam uveden Emerich Rath, kterého při vyhlášení ztvárnil herec Marek Adamczyk. Ten si roli všestranného sportovce a přímého účastníka tragických událostí během závodu v roce 1913, při kterém zemřeli Bohumil Hanč a Václav Vrbata, zahrál také v připravovaném snímku Poslední závod, jenž bude mít premiéru na začátku příštího roku. 

autor: vla
Spustit audio

Související

Sledujte nás